Aland

Ahvenamaa

4 päeva
15. aug. – 18. aug. 2018
Transport: buss, laev
Hind: 320 €
Vabu kohti: jätkub

1. päev, 15. august

Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast. Sõit Talinnasse. Tallinnast tulijatega kohtume kell 6.45-7.00 A-terminali ees parklas bussi juures. Kell 8.00 väljub Tallinnast laev Viking XPRS ja saabub Helsingisse kell 10.40. Alustame teekonda Turu suunas. Väike vahepeatus Muurla kauplus-kohvikus. 
Praamid ja sillaületused viivad meid Kustavi saarestikku. Kell 16.30 – 17.10 laevasõit Osnäs – Ava. Ööbimine Brandö saarel asuvas hotellis Gullvivan, 2-kohalised toad. Soovijatel on võimalik ette tellida õhtusöök (hind 18 EUR).

2. päev, 16. august

Hommikusöök. Kell 8.05 väljub Torsholmast laev Kumlinge suunas. Vårdö saarele saabume kell 10.35. Lähem tutvus omaaaegse laevaomanike saarega, mille on kuulsaks kirjutanud Sally Salminen oma romaanis „Katrina”.
Bomarsundi kindlusevaremed – ammune mälestus Venemaast Ahvenamaal. Külastame restaureeritud Kastelholmi kindlust.
Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseumis (sisspääs tasuta) saame tutvuda ahvenamaalaste elu-oluga 19. saj. lõpul. Asjades, ehitistes ja traditsioonides valitses tollal omamoodi harmoonia.
Meie suundume veel põhja poole, Geta mäele. Ahvenamaa on mitmekesiste maastikega saarestik, kus võib kohata liigivaeseid samblikega kaetud kaljusid nagu Eckerös ja Geta mäel, aga ka lopsakaid ja liigirohkeid laialehiseid metsi ja niitusid.
Lõunasöök (lisatasu eest, hind 15 EUR). Saarestik on kuulus oma puuviljaaedade poolest, lisaks õuna- ja kirsiveinidele valmistatakse calvadosi ehk siis kohalikus kõnepruugis ålvadosi.
Ööbimine Mariehamnis, hotell Cikada (2-kohalised toad).

3. päev, 17. august

Hommikusöök. Sõit  Eckerösse. Eckerö kirik. Posti- ja tollihoone. Eckerö jahindus- ja kalandusmuuseum. Lõunaks jõuame tagasi Mariehamni. Badhusi mäelt avaneb ilus vaade ümbruskonnale. Vaba aeg linnas. Soovi korral on võimalik külastada meresõidu muuseumi. Sõidame Lemlandi saarele.
Kell 16.00-18.45 laevasõit Langnäs – Kökar. Ööbimine Klobbarsi külalistemajas (2-4 kohalised toad). Mõnede tubade puhul asuvad duširuumid ja WC koridoris.

4. päev, 18. august

Hommikusöök. Lähem tutvus Kökari saarega. Kell 12.30-15.00 laevasõit Kökar – Galtby viib meid Korppoo saarele. Suundume Paraineni kaudu Helsingisse. Kell 21.30 väljub Helsingist laev Viking XPRS ja saabub Tallinna kell 23.55.

Hind reisijale: 320 €
Hinna sees:

• mugavustega bussi kasutus ja sellega seotud kulud (bussi ülevedu laevadel)
• 3 ööbimist külalistemajas/hotellis, voodipesu kasutus sisaldub hinnas
• 3 hommikusööki
• sõit saarestikupraamidel
• laevapiletid Tallinn – Helsingi – Tallinn suunal
• reisijuht – giidi teenused

Lisatasu eest:

 • Alates 2016. aasta oktoobrist on purjelaev Pommern renoveerimistöödeks suletud. Võimalik on külastada meresõidumuuseumi. Hind 8 €, kui rühmas on vähemalt 10 inimest.
 • Kastelholmi kindlus 6 €
 • Eckerö jahindus- ja kalandusmuuseum 4.80 €
 • lõunasöök 2. päeval (lõhesupp, kohalik must leib + Ahvenamaa ahjukook ploomimoosi ja vahukoorega, kohv või tee) – 15 €

NB! Tasulistele ettevõtmistele kuluv raha peaks olema kaasas sularahas.

• söögid laevas (Viking XPRS)
Hommikusöök – täiskasvanutele 10.50 €, 12-17 a. lastele 7.50 € (hinna sees karastusjoogid, tee, kohv, piim)
Õhtusöök (Viking Buffet) – täiskasvanutele 26 €, 12-17 a. lastele 12.50 €, 6-11 a. lastele 6.50 € (hinna sees karastusjoogid, tee, kohv, piim, õlu, vein). Alla 6-aastased (kui nad söövad koos vanemaga) – tasuta. Hinnad kehtivad ettetellimisel. Soovijatel palume toidud ette tellida: info@loodusreisid.ee

 • reisikindlustus
  Meditsiini- ja/või reisitõrkekindlustuse soovijatel palun info saamiseks ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse: info@loodusreisid.ee või tel. 78 22 822.
  Kindlustuse sõlmimiseks vajame reisija nime ja isikukoodi.

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Voodipesu kasutus on kõigis majutuskohtades hinna sees!
 • Vajalik on kaasa võtta pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumendi kehtivust!
 • Kaasa ujumisriided, Cikada hotellis Mariehamnis on võimalik kasutada välibasseini!