Hiiumaa

Hiiumaa. Etendus “Mamma lood”

08. aug. – 09. aug. 2018
Transport: buss. laev
Hind: 140 €
Vabu kohti: 14

Väljasõit Rakverest ja Tallinnast!

1. päev, 8. august

Väljasõit Rakverest AQVA hotelli parklast kell 6.00 (täpsustame kellaaegu, kui praamigraafik kindel) ja Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest kell 7.30. Sõit Rohuküla sadamasse.
Kell 10.00 väljub praam Hiiumaale.
Keskpäevaks saabume saarele, kus teiste hulgas elavad odratolgused, vandiraiujad, tõrvakõplased, hobuhiidlased…
Esmatutvust Hiiumaaga alustame Vaemlas. “Hiiu Vill” on pere-ettevõte, mis töötleb lambavilla ja valmistab mitmesuguseid kootud ja vilditud tooteid.
Arteesiakaevude linn Kärdla ja lood kalevivabriku aegadest.
Külastame Hiiumaa muuseumi Pikka Maja.
Muuseumi püsiekspositsioon tutvustab Kärdla kalevivabriku hiilgeaega. Teeme väljasõidu Tahkuna poolsaarele.
Tahkuna majakas ja mälestusmärk “Estonial” hukkunud lastele.
Majutus Kärdlas Sõnajala hotellis (2-kohalised toad).

Kell 19:00 etendus “Mamma lood” Suuremõisas.

Mamma lustakad Hiiumaa lood ärkavad ellu. Peaaegu meie kõigi elus on olnud oma Mamma. Kindel naine, kes kasvatanud üles karja lapsi, tulnud rinnaga läbi tulest, veest ja nõukogude võimust ning hoolimata joodikust mehest ja kõigist teistest elu tagasilöökidest säilitanud kärkimise kõrval loomuomase ja sügava hoolitsuse kõigi ümbritsevate olevuste suhtes.
Mamma teab, kuidas on õige, kuidas hoida kord majas ja kogu suguvõsa joone peal. Mamma on karm, aga alati õiglane. Ta võib sind maa põhja kiruda, aga võõraste ees kaitseb surmatunnini.
Mamma maailm ei ole väga suur – naabrid, lähim pood, loomalaut, kohalik ajaleht ja see, mis tuleb vanast raadiost. Aga sellest hoolimata teab Mamma kõiki maailma asju. Ja vähe sellest – tal on kõige kohta oma arvamus ja õpetussõna. Mammal on lõputult lugusid, mida ta oma pika elu jooksul on korjanud. Ta pole neid kunagi üles kirjutanud ja esitab neid küll teeseldud ükskõiksusega, kuid alati veenvalt ja oma esinemist nautides. Selgeks märgiks sellest on põlle silumine, laualt olematu prügi pühkimine või lihtsalt põlvede triikimine. See tähendab, et Mamma süveneb teemasse. Ja kui Mamma juba süveneb, võib kindel olla, et lisaks elutarkusele ja tõetruudusele on tema lood ka alati pööraselt naljakad.
Kahjuks kaob enamik Mamma lugusid koos temaga. Aga mõned siiski jäävad. Et seda hindamatut pärandit taaselustada, toob näitleja Margus Tabor oma Mamma lood sel suvel rahva ette. Ja mitte lihtsalt lood, vaid kogu hiiu elufilosoofia. Ning seda kõike ehtsas hiiu keeles, millest lisaks Margusele aitab aru saada Järvi Kokla.

2. päev, 9. august

Hommikusöök hotellis.  Jalutuskäik Põhilise leppe kivide juurde. Ekskursioon uue näo saanud Suuremõisa härrastemajas (nn. Suuremõisa lossis) ja Pühalepa kirikus (kohalik giid Sirje Heinma). Lood Stenbockidest, Ungern-Sternbergidest jne. Lõunasöök Suuremõisa lossi kohvikus Padakonn (hinna sees).
Kell 16.00 väljub praam Heltermaa – Rohuküla (täpsustame kellaaega). Kodutee suunal Tallinn – Rakvere.

Hind reisijale: 140 €
Hinna sees: 

  • bussikasutus, bussi ülevedu Rohuküla-Heltermaa-Rohuküla liinil
  • majutus Kärdlas Sõnajala hotellis (2-kohalised toad) koos hommikusöögiga
  • lõunasöök Suuremõisa lossi kohvikus (2. päeval)
  • teatripilet
  • reisija praamipilet Rohuküla-Heltermaa-Rohuküla liinil
  • Suuremõisa lossi ja Hiiumaa muuseumi pääse
  • giid-reisijuhi teenused

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid