Vahtraoru talu

Lõuna-Eesti ja Lindora laat

27. okt. – 28. okt. 2017
Transport: buss
Hind: 108 €
Vabu kohti: vähem kui 10

I buss – väljasõit Pärnust
II buss – väljasõit Rakverest

Kuulgõ’ kulla kolgarahvas, veererahvas veidökõnõ, siih om naase’ naarulise’, Kuldatsäuga kullakõsõ’, säläh omma’ imerõiva’, hõpõ ehte’ ilosamba’, sõna’ võta sõlõ alta, helü hõpõ kõrra päältä, laula umast Verska veerest – ilosambast elopaigast / Anna Kõivo

1. päev, 27. oktoober
I buss – väljasõit Pärnust hotell “Pärnu” eest kell 7.45 ja Kilingi-Nõmmest kell 8.30.
II buss (Mikk-Reisid OÜ): väljasõit Rakverest kell 8.00 AQVA hotelli eest parklast

Seto talumuuseum Värskas annab ülevaate 20. sajandi alguse jõuka seto talu töödest ja tegemistest, seto rahvarõivastest, kommetest jne. Ekskursioon muuseumis ja lõunasöök / hää seto süük muuseumi tsäimajas. Väike kontsert-tutvustus Seto folklooriansamblilt „Kuldatsäuk“. Ansambel kannab erinevaid seto rahvarõivaid, varasemaid valgeid ja hilisemaid tumedaid kitasnikke, pikki tikitud ja lühemaid kootud käistega pluuse. Näha saab vallaliste ja abielunaiste argi- ja pidupäevarõivaid, rohkelt hõbeehteid (tsäposkad, keed, kuhiksõled).

Sõidame läbi “Saatse saapa” Vahtraoru tallu ja astume sisse Vana Jüri seebipoodi.  Kohapeal valmistatud käsitööseepides kasutatakse lisaks taimsetele rasvadele ja õlidele ka kohalikku toorainet: Petseri kloostri pühitsetud vesi, Piusa liiv, kuivatatud õunad, Värska mineraalvesi, mesi, mustikaseemned, männitõrv, saialille õied jne. Võimalus seepe kaasa osta.

Obinitsa on vana seto küla, kus üle tuhande aasta järjepidevalt paigal elatud. Küla on justkui uks eripärasesse seto pärimuskultuuri ning eri ajastutesse. Teeme peatuse Lauluemade nõlval. Astume sisse Seto ateljee-galeriisse ja tutvume Kauksi Ülle ja Riitsaare Evari tegemistega (hõbeehted, trükitud tapeedid).

Majutus Kubija hotell-loodusspaas, 2-kohalised toad. Hotelli vee- ja saunakeskuse kasutus sisaldub hinnas. Soovi korral on võimalik ette tellida buffet-õhtusöök hotellis (lisatasu 10 EUR)

2. päev, 28. oktoober
Hommikusöök hotellis. Sõidame Lindora laadale.
Lindora laat toimub Lindora teeristis igal aastal simunapäeval, 28. oktoobril ja seal saavad kokku nii võrokesed kui setod ning külalised üle kogu Eesti ja mujaltki.
Kes tahab osta – see ostab, kes soovib suhelda – see suhtleb.
Algselt kaubeldi laadal ainult koduloomadega. Hiljem hakati kaubitsema veel tööstuskaupadega, omavalmistatud esemetega, käsitööga ja aiasaadustega. Müügilettidelt leiab nii lambaliha kui hoidiseid; mett, sibulaid ja koduleiba, sõira ja saunas suitsutatud liha ning teisi tooteid. Pakutakse sooje suupisteid; mekkida ja kaasa osta saab nii koduõlut kui ka handsat. Traditsiooniks on kujunenud omanäoline kultuuriprogramm, mida pakuvad esinejad nii Võrumaalt kui ka naabrite juurest.

Tagasiteel kodu poole teeme peatuse Võrus. Täpsustame veel tegevusplaani. Tõenäoliselt vaatame Tamula järve-äärset promenaadi, käime Kreutzwaldi juures ning jätame aega Katariina kohviku ja Võrumaa toidukeskusega tutvumiseks.

Hind reisijale: 108 €
Hinna sees: 

 • bussikasutus 2 päeva jooksul (reis toimub 19-kohalise väikebussiga)
 •  majutus Kubija hotell-loodusspaas (koht kahekohalises toas) koos hommikusöögiga
 • hotelli spaa – ja saunakeskuse kasutus lahtioleku aegadel
 • hommikumantli ja spaa-susside kasutamine ja käimiskeppide laenutus Kubija hotellis
 • ekskursioon Seto talumuuseumis
 • folklooriansambli “Kuldatsäuk” kontsert
 • hää seto süük (lõunasöök) Värska muuseumi tsäimajas
 • Seto ateljee-galerii külastus
 • giid-reisijuhi teenus

Lisatasu eest: buffet-õhtusöök Kubija hotellis (10 EUR), vajalik eelnevalt ette tellida

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Kaasa ujumisriided! Kubija spaa-hotelli vee- ja saunakeskuse kasutus sisaldub hinnas! Hotellitoas on olemas hommikumantel ja spaa-sussid.
 • Lindora laat toimub Lindora teeristis, maantee ja kuiva männimetsa vahele jääval lagedal alal. Soovitame kaasa võtta riideid igasuguse ilma jaoks.
 • Kaasa sularaha isiklike ostude tarbeks! Vana-Jüri seebipoes ja ka Lindora laadal käib arveldamine sularahas.