Poreci kaldapromenaad

Horvaatia. Reis Aadria mere äärde

9 päeva
08. sept. – 16. sept. 2018
Transport: buss
Hind: 520 €
Vabu kohti: 6

1. päev, 8. september

Väljasõit kell 5.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 6.30 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5), kell 6.45 Vana-Pääskülast maaliinide bussipeatusest ja kell 8.30 Pärnust hotell “Pärnu” eest. Pikema lõunapeatuse teeme Leedus “19. kilomeetri” nime kandvas söögikohas. Ööbimine Varssavis, START Hotel Atos.

2. päev, 9. september

Hommikusöök hotellis. Vahepeatustega sõit läbi Poola ja Tšehhi Austriasse. Ööbimine külalistemajas Sebersdorfi lähedal.

3. päev, 10. september

Hommikusöök hotellis. Postojna koopad – imeilus tutvus stalaktiitide ja stalagmiitide värvilise maailmaga. Maa-aluse teekonna pikkus on 5,2 km, millest 3,5 km läbitakse rongiga ja 1,7 km jalgsi. Koobaste ilu on loonud Pivka jõgi 3 miljoni aasta jooksul, moodustunud on 3 koobaste süsteemi, kus turistidele avatud keskmine koobastik on tekkinud viimase poole miljoni aasta jooksul. Koopa sümbolloomaks on koopaolm (Proteus anguinus) – koobaste vetes elav mandunud silmade, pigmenditu naha ja üliaeglase ainevahetusega kahepaikne. Õhtuks jõuame Aadria mere kaldale Horvaatia linna Porečisse. Majutus hotellis Poreč ***, sellesse hotelli jäädakse 4 ööks. Õhtusöök hotellis.

4. päev, 11. september

Hommikusöök hotellis. Ühine jalutuskäik Poreči vanalinnas. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud püha Euphrasiuse basiilika oma kaunite freskode ja mosaiikpõrandatega. Pealelõunal kohalike hõrgutiste (oliivid, juust, vinnutatud liha) ja veinide degusteerimine Višnjani lähedal külas Guido Bernobici veinikeldris. Võimalus kaasa osta veine ja oliiviõli. Õhtusöök hotellis.

5. päev, 12. september

Hommikusöök hotellis. Väljasõit Pulasse ja Rovinjisse – Horvaatia kõige itaaliapärasemaks peetud linna. Teeme peatuse ka maalilise Limfjordi kaldal. Õhtusöök hotellis.

6. päev, 13. september

Hommikusöök hotellis. Päev puhkuseks.
Kui on soov aktiivsemalt tegutseda,  saab valida sobiva järgmiste võimaluste hulgast:

 • laevasõit gondlite pealinna Veneetsiasse (lisatasu eest, hind 70 – 75 €). Tuhandete tuvide ja turistidega Püha Markuse väljak ja basiilika, Doodžide palee. Soovijatel on võimalik sõita gondliga või kasutada linnast parema ülevaate saamiseks veetaksot (tuuri pikkus 40-45 min.)
 • 4-5 tunnine laevasõit merel koos vahepeatustega Limfjordis ja Vrsaris koos lõunasöögiga (lisatasu eest, hind 25 – 28 €). Selle päeva tegevusi korraldavad kohalikud teenusepakkujad.  Kohapeal pakutavaid võimalusi tutvustab ja valikuid aitab teha reisijuht.
  Õhtusöök hotellis.

7. päev, 14. september

Hommikusöök hotellis. Plitvice Rahvuspark asub mägisel sisemaal ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimestikku. Plitvice pärliteks on 16 kristallselge veega mägijärve, mis on omavahel ühenduses koskede ja veekaskaadidega. Lopsakate pöögimetsade vahele peitunud järvekesed on väikesed, aga väga sügavad (kuni 40 meetrit). Paiknemise järgi eristatakse ülemist ja alumist järvestikku, mille vahele jääb ülejäänud järvedest tunduvalt suurem Kozjaki järv. Teeme jalutuskäigu alumiste järvede matkarajal ja ületame laevaga ka Kozjaki järve. Ööbimine Austrias Sebersdorfi lähedal.

8. päev, 15. september

Hommikusöök hotellis. Vahepeatustega sõit läbi Austria, Tšehhi ja Poola. Ööbimine Varssavis, START Hotel Atos.

9. päev, 16. september

Hommikusöök hotellis. Sõit läbi Poola ja Baltikumi. Hilisõhtuks oleme tagasi kodus.

Hind reisijale: 520 €
Hinna sees:

• 52-kohalise mugavustega bussi kasutus ja sellega seonduvad kulud (teemaksud, parklatasud)
• majutus korralikes hotellides 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
• 4 õhtusööki Horvaatias
• väljasõit Pulasse, Rovinjisse ja Limfjordi äärde
• reisijuht-giidi teenused (Viire Vahtra)

Lisatasu eest:

• Plitvice rahvuspargi pääse ja ekskursioon – 16 €
• Postojna koobaste pääse – 23 €
• ekskursioon veinikeldrisse, veinide degusteerimine koos kerge einega – 15 €
• kohaliku giidiga ekskursioon Porecis + Euphrasiuse basiilika muuseumi külastus – 10 €

NB! Kõikide nimetatud ettevõtmiste eest on võimalik tasuda kohapeal reisijuhile (eurodes). Eelnev ettetellimine (enne reisi) ei ole vajalik.

 • majutus 1-kohalises toas (8 ööd) – täiendav tasu … €
 • reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja / või reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus)

Meditsiiniabi- ja/või reisitõrke kindlustuse soovijatel palun info saamiseks ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse: info@loodusreisid.ee või tel. 78 22 822. Kindlustuse vormistamiseks vajatakse reisija nime ja isikukoodi.

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Soovitame sõlmida meditsiiniabi-kindlustuse. Euroopa ravikindlustuskaart annab küll õiguse saada koheselt vajaminevat arstiabi, kuid seda arstiabi osutaja riigi seadusandluse järgi. See tähendab, et inimene peab kandma ka omavastutustasu, sest enamikes riikides pole arstiabi täiesti tasuta. Samuti ei kaeta ravikindlustuskaardiga transporti ühest riigist teise (näiteks kui juhtub raske õnnetus ja tahetakse ravi jätkata Eestis, kuid patsiendi transportimiseks on võimalik kasutada ainult lennutransporti).
 • Vajalik on kaasa võtta pass või ID-kaart!
 • Horvaatias kehtivad kunad. 1 € = 7 HRK (Horvaatia kuna)
  Suveniiride, juustu- ja veinimüüjad võtavad Horvaatias vastu üldiselt ka eurosid, kauplused ja restoranid aga enamasti mitte. Kaardimaksed on üldiselt toimivad. Soovitame kaasa võtta eurosid ja need kohapeal vajadusel kunadeks vahetada. Võimalik on ka kunasid välja võtta kohapeal sularahaautomaadist. Eestis vahetavad kunasid Tavidi valuutavahetuse kontorid Tallinnas ja Tartus.
 • Reisi esimesel ja viimasel päeval tehakse lõunapeatus Leedus. Lõunasöögi hind alates 6-7 €, võimalik on maksta ka kaardiga.
 • Lõunasöögi orienteeruv maksumus Poolas on 20-25 Poola zlotti. Poolas on tualetid enamasti tasulised. Mõnedes kauplustes-söögikohtades on kaardimakse miinimumsummaks 20 PLN, seega soovitame kaasa võtta Poola zlotte ka sularahana. Tšehhi kroonide ja Ungari forintite olemasolu ei ole hädavajalik.
  Reisi esimesel päeval jõutakse Varssavisse tõenäoliselt kella 21-22 paiku. Õhtueineks miskit kaasa, kohapeal ei pruugi söögikohad enam avatud olla. Muidu teeme ikka peatusi teel nii umbes 2,5-3,5 tunni tagant, teekonnal läbi Poola ja Austria ning Slovakkia ja Poola (tagasiteel) teeme lõunapausid teeäärsetes peatuskohtades.
  Hommikusöögid kuuluvad majutuste juurde, Horvaatias ka 4 õhtusööki. Õhtusöögid on buffet-stiilis, valikus on tavaliselt supp, liha-kala ja köögiviljad, mitmed lisandid (kartul, riis, lehtpeet), värske salati materjal, kastmed, valik magusat. Kõik joogid õhtusöögil (õlu, vein, mahl, vesi, karastusjoogid) on täiendava tasu eest.
 • Porečis on sooja 24-26 kraadi, valdavalt on ilm päikseline. Kaasa riietus, mis sobib liikumiseks igasuguse ilmaga, võimalikud on ka vihmahood. Mugavad jalanõud!
 • Tasulistele ettevõtmistele kuluv raha peaks olema kaasas sularahas, pääsmed ostab ja raha kogub reisijuht.