Poland Castle Kraków Wawel

Lõuna – Poola

6 päeva
17. juuli – 22. juuli 2018
Transport: buss
Hind: 370 €
Vabu kohti: vähem kui 25

Koos parvesõidu ja rahvusliku programmiga Pieniny rahvuspargis Slovakkias!

1. päev, 17. juuli

Väljasõit kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 7.30 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5), kell 7.45 Vana-Pääskülast maalinnide bussipeatusest ja kell 10.00 Pärnust hotell “Pärnu” eest.  Lõunapaus Leedus. Ööbimine Varssavis, START Hotel Aramis, 2-kohalised toad.

2. päev, 18. juuli

Hommikusöök. Sõit Czestochowasse. Külastame maailmakuulsat palverännakute paika Jasna Gora kloostrit.  Tegu on suursuguse kloostrikompleksiga, kus imettegeva pühapildi Musta Madonna aupaistest tulevad osa saama palverändurid kogu maailmast.
Paavst Johannes Paulus II on kloostrit nimetanud paigaks, kus tuksub Poola rahva süda. Ekskursioon kloostris koos kohaliku saatjaga.
Jalutuskäik Krakowi vanalinnas. Endine turuplats Stary Rynek, linnamüürid ja Floriani värav, Maria kirik, Poola kuningate kunagine residents  Wawel ja kuulus toomkirik –  kuningate kroonimiskirik. Vaba aeg kesklinnas. Ööbimine Krakowis.

3. päev, 19. juuli

Hommikusöök. Zakopane, maaliline väikelinn Kõrg-Tatrate jalamil, mille vaatamisväärsusteks on mäed, omapärane puitarhitektuur ja jalakäijate tänav Krupowka. Võimalik on sõita tõstukiga üles mägedesse. Jalakäijate tänavalt saab kaasa osta lambanahast tooteid ja proovida kohalikke lambapiima-juustusid. Zakopanes jääb aega ka iseseisvaks tegutsemiseks ja ostude tegemiseks.
Majutus Zakopanes, külalistemaja Rezydencja Sienkiewiczowka, 2-kohalised toad.  Sellesse hotelli jäädakse 2 ööks.
Vaata lähemalt http://sienkiewiczowka.pl/

4. päev, 20. juuli

Hommikusöök. Väljasõit Slovakkiasse. Pieniny rahvuspark. Sõidame parvedega ja muidugi koos parvepoistega mööda Poola-Slovakkia piirijõge läbi Dunajeci kanjoni. Lõunasöök koos muusikaprogrammiga ja rahvuslike mängudega Haligovces. Pealelõunal tagasi Zakopanesse.

5. päev, 21. juuli

Hommikusöök.  Ekskursioon  Wieliczka soolakaevandusse. 136 m sügavusele viival rännakul külastatakse 20 kaevandamiskambrit, mille kabeleid kaunistavad soolast kunstiteosed. Põnevust pakuvad sajandite jooksul siledaks kulunud soolapõrandad, soolast väljatahutud altarid ja pühakute kujud. Püha Risti kabelis on soolast nii trepp, põrand, seinad, kui ka kroonlühtrid ja skulptuurid. Hetked Chopini muusika saatel maa-aluse soolajärve ääres on selle retke ühed ainulaadsemad. Maapinnale tagasi sõidetakse kaevandusliftiga. Ööbimine Varssavis, START Hotel Aramis, 2-kohalised toad.

6. päev, 22. juuli 

Hommikusöök. Vahepeatustega sõit läbi Poola ja Baltikumi. Lõunapaus Leedus. Õhtuks tagasi kodus.

Hind reisijale: 370 €
Hinna sees: 

 • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud (teemaksud, parkimine)
 • majutus (5 ööd) külalistemajas / hotellis koos hommikusöögiga, koht 2-kohalises toas
 • kohalik giid Jasna Gora kloostris
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest: 

 • kohaliku giidiga ekskursioon Wieliczka soolakaevandusse täiskasvanutele 89 PLN, õpilastele 69 PLN, giiditasu sisaldub hinnas
 • fotopilet Wieliczkas (pildistada soovijatele) 10 PLN
 • parvesõit Dunajeci jõel – täiskasvanutele 12 €, lastele 8 €
 • lõunasöök Slovakkias koos folklooriprogrammiga – 15 €
 • võimalik on osta Wieliczka soolakaevanduse Püha Risti kabelis tehtud rühmafoto, samuti foto parvetamisest Dunajecil
 • täpsustame külastusvõimalusi Krakowis

Reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja/või reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus)
Soovijatel palume info saamiseks ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse: info@loodusreisid.ee või tel. 78 22 822.
Kindlustuse vormistamiseks vajatakse reisija nime ja isikukoodi.

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Riietus peaks olema sobilik liikumiseks igasuguse ilmaga. Kaasa mugavad jalanõud.
 • Reisile on vajalik kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart. Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!
 • Pääsmetele kuluv raha peaks olema kaasas sularahas (vastavalt kas PLN või EUR). Soovitame lisaks kaasa võtta Poola zlotte ka sularahas, alati pole kaardimaksed võimalikud või on nende miinimumsummaks 20 PLN.
 • Üksinda reisivad inimesed on jätkuvalt teretulnud. Leiame kõigile toanaabri või majutame ilma täiendava tasuta ühekohalisse tuppa. Bussikohad broneerime lähtudes broneeringute tegemise järjekorrast.