Ventspils

Kuramaa ringreis

3 päeva
24. aug. – 26. aug. 2018
Transport: buss
Hind: 199 €
Vabu kohti: 12

Väljasõit Rakverest, Tallinnast, Sauelt ja Pärnust!

1. päev, 24. august

Väljasõit kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli eest parklast, kell 7.30 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5), kell 7.45 Vana-Pääskülast maaliinide bussipeatusest, kell 8.00 Saue Kaubakeskuse juurest ja kell 10.00 Pärnust hotell “Pärnu” eest.
Sõit Lätimaale. Lõunapaus / kohvipaus Adaži lähedal asuva kaubanduskeskuse Lidos.
Maalilises Abava jõe orus asuv Sabile linnake on kantud Guinessi
rekordite raamatusse, kui Euroopa kõige põhjapoolsem viinamarjakasvatusala. Vaatame Sabile Veinimäge ja degusteerime kohalikke veine. Võluv väikelinn Kuldiga on Kuramaa üks vanimaid ja kaunimaid linnu. Muuhulgas oli see omaaegse Kuramaa hertsogiriigi esimene pealinn. 17. saj. keskel valitsenud hertsog Jakobi valitsusajal muutus Kuramaa mõneks ajaks sedavõrd tugevaks mereriigiks, et omandas kolooniaid Aafrikas. Alles 1918. aastast, mil kuulutati välja Läti Vabariik, kuulub Kuramaa Läti koosseisu. Tänapäeva Kuldiga sümboliteks on punane telliskivisild ja 249 meetri laiune juga Venta jõel.
Õhtusöök ja majutus Ventspilsis, hotell Dzintarjura. Selles hotellis ööbitakse 2 ööd.

2. päev, 25. august

Hommikusöök hotellis. Ventspils – kaasaaegne sadamalinn, kus kunagise Kuramaa hertsogiriigi hiilgust tuletab meelde osaliselt restaureeritud vanalinn. Ventspilsis saab nautida lilleilu, vaadata Lätimaa ainukest lillekella ja ainulaadseid lilleskulptuure. Linna omapäraks on ka eriliselt sillutatud tänavad, omapärased purskkaevud ja skulptuurid. Mereäärne vabaõhumuuseum Ventspilsis. Mazbanitis, väike auruvedur vagunitega, mis sõitis Läti kalurikülade vahel veel 20. saj. alguses ja on tänapäeval turistide teenistuses. Liivi ordu loss. üks vanimatest tänapäevani säilinud keskaegsetest kindlustest Lätis. Ekskursioon “Elav ajalugu” kohaliku eestikeelse giidi saatel annab ülevaate ordulinnuse, Ventspilsi linna kui ka sadama ajaloost, samuti kohalikust elust-olust. Laevasõit  “Hertsog Jakobiga” Venta jõel. Kell 19.00 õhtusöök hotellis.

3. päev, 26. august

Hommikusöök hotellis. Mazirbe kirik ja liivlaste rahvamaja. Ehkki liivlased rahvana on kadumas, mõjutavad nende kombed, keel ja kultuur meid endiselt. Kolka neem. Uši talus maitseme kuulsaid liivi porgandi-kartulipirukaid ja sööme lõunat.

Hind reisijale: 199 €
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • majutus hotellis Dzintarjura (2 ööd) koos hommiku- ja õhtusöökidega
 • lõunasöök Uši talus (3. päeval)
 • kohalik giid Mazirbes ja Liivi ordu lossis
 • veinide degusteerimine Sabiles
 • laevasõit Ventspilsis
 • rongisõit vabaõhumuuseumis
 • pääsmed: vabaõhumuuseum, Sabile Veinimägi; Liivi ordu loss
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

Reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja / või reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus)
Soovijatel palume info saamiseks ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse: info@loodusreisid.ee või tel. 78 22 822.
Kindlustuse vormistamiseks vajatakse reisija nime ja isikukoodi.

 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Reisiks on vajalik pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumendi kehtivust!
 • Kaasa ka pisut sularaha (isiklike ostude tarbeks), alati pole Lätis kaardimaksed võimalikud.
 • Üksinda reisivad inimesed on jätkuvalt teretulnud. Leiame kõigile toanaabri või majutame ilma täiendava tasuta ühekohalisse tuppa.