Aglona-bazilika

Latgale. Ida-Läti

UUS!
30. juuni – 01. juuli 2018
Transport: buss
Hind: 133 €
Vabu kohti: vähem kui 15

Väljasõit Rakverest, Tartust ja Võrust

1. päev, 30. juuni

Väljasõit kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 7.45 Tartust Vanemuise alumisest parklast ja kell 8.45 Võrust kirikuplatsilt.
Sõit Lätimaale. Ekskursioon Aluksnes. Külastame loodusloomuuseumi ja tutvume ainulaadse ultraviolettkiirguses helenduvate kivimite kollektsiooniga. Glücki tammed ning lood pastor Glückist ja keisrinna Katariina I-st. Lõunasöök.

Gaigalava vanaaegsete  muusikariistade töökoda-muuseum. Kohtumine pillimeistriga ja latgale rahvamuusikaga. Lähem tutvus Rēzeknega bussiekskursiooni käigus. Ida-Läti loovteenuste keskus Zeimuļs, mille tornid meenutavad läti rahvapärase ornamendiga kaunistatud pliiatseid. Rēzekne linnusemägi – omaaegne latgalite põline asulakoht. Mälestusmärk ”Vienoti Latvijai”, rahvasuus Latgale Māra on Rēzekne sümbol, mis on pühendatud 1920. aasta Läti vabadussõjast osavõtnutele ning kajastab rahva püüdlusi Lätimaa ülesehitamiseks. Ööbimine Rēzeknes hotellis (2-kohalised toad).

2. päev, 1. juuli

Hommikusöök hotellis. Tutvume latgalite elu-oluga Andrupene etnograafiamuuseumis. Tegu on 19. saj. pärineva tervikliku talukompleksiga. Latgale kõrgustik ning Aglona ümbruse järvedeala kuuluvad Lätimaa kõige ilusamate piirkondade hulka. Kuningamägi – omapärane piibli-aineliste skulptuuride kompleks, mis koos dekoratiivtaimede, aedade ja kunsttiikidega võtab enda alla ligi 20 hektari suuruse ala.

Külastame Aglona katedraali. Aglona on Läti katoliiklaste keskus ja tuntud kui palverändurite sihtpunkt. Elamuslik programm ja lõunasöök latgalite moodi Aglona leivamuuseumis. Perenaine tutvustab latgalite traditsioonilisi toite, aga ka kombeid, uskumusi ja rahvariideid. Vahepeatustega kodutee suunal Aglona – Võru – Tartu – Rakvere.

Hind reisijale: 133 EUR
Hinna sees:

  • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
  • majutus hotellis koos hommikusöögiga (koht 2-kohalises toas)
  • Andrupene etnograafiamuuseumi külastus (kohalik giid ja pääse)
  • lõunasöök Aluksnes
  • Gaigalava muusikariistade muuseumi ja Aluksne loodusloomuuseumi külastus (pääsmed)
  • programm ja rikkalik lõunasöök Aglona leivamuuseumis
  • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • õhtusöök hotellis 12 EUR

 

 

 

 

 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

  • Vajalik on kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart! Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!
  • Üksinda reisivad inimesed on jätkuvalt teretulnud. Leiame kõigile toanaabri või majutame ilma täiendava tasuta ühekohalisse tuppa.