Ungurmuiža. Foto: ungurmuiza.lv

Riia. Ooper “Madame Butterfly”

2 päeva
12. mai – 13. mai 2018
Transport: buss
Hind: 125 €
Vabu kohti: 2

2 vaba kohta!

Lisaks ooperikülastusele Riias tutvume ka kevadise Lätimaaga väljaspool Riiat. Huvitavad paigad ja erilised inimesed on sel aastal meie kõigi Läti reiside teemaks.
18. novembril 2018 tähistab kogu Lätimaa riigi 100. sünnipäeva ja seda kuupäeva silmas pidades tasub võimalusel seisatada Riias asuva “Laima” kella kõrval. Kellal olev tabloo näitab sünnipäevani jäänud aega ja mängib igal täistunnil mõne meloodia Raimonds Paulsi loomingust. Naabrite juures on alati huvitav!

1. päev, 12. mai

Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 8.00, Võrust kirikuplatsilt kell 9.00 ja Valgast Selveri parklast kell 10.00.
Ungurmuiža (Ungru mõis) on ainulaadne puidust barokkehitis 18. sajandist. Häärberi ehitas parun von Kampenhausen 1732. aastal oma kodumajaks. Ekskursioon kohaliku giidi saatel.
Majutus Riias südalinna hotellis Roma**** (2-kohalised toad). Vabadussammas asub hotellist 150 m kaugusel, rahvusooperini on samuti mõnisada meetrit.

Kell 19.00 Giacomo Puccini ooper “Madame Butterfly” Läti Rahvusooperis
“Madame Butterfly” on kaunis ja dramaatiline lugu noore jaapanlanna Cho-Cho-Sani (Butterfly) ja ameerika mereväelase Pinkertoni armastusest. Lugu leiab aset 1904. aasta paiku Jaapanis Nagasakis.  Ooperi esmaettekanne toimus 1904. aastal La Scala ooperiteatris Milanos.
“Madame Butterfly” on üks maailma enim mängitud oopereid, kus kõlavad imekaunid aariad armastusest, kaotusest, valust ja lootusest.

Dirigent: Mārtiņš Ozoliņš
Etenduse kestus: 2:45

2. päev, 13. mai

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks. Kell 11.30 lahkume hotellist. Sõit Siguldasse.  Naudime kevadet Siguldas. Teeme peatuse huvitaval pargialal, kus kesksed kujunduselemendid on suuremad ja väiksemad kepid – kuulsad Sigulda jalutuskepid, mis kaunistatud värviliste ornamentidega ja mis tänapäevalgi valmivad käsitööna. Sigulda olulist sümbolit on ideena kasutanud nii haljastajad kui ka lilleskulptuuride rajajad. Külastame Janis Zilversi Piladzi talu. Talus valmistatud  puuvilja- ja marjaveinide degusteerimine, võimalik on tooteid ka kaasa osta.

Hind reisijale: 125 €
Hinna sees:

  • bussikasutus
  • majutus koos hommikusöögiga hotellis Roma****, koht 2-kohalises toas
  • teatripilet
  • kohalik giid + pääse Ungurmuižas
  • reisijuht: Viire Vahtra

Lisatasu eest: Piladzi talu tutvustus + veinide degusteerimine 6 EUR

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

  • Vajalik on kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart! Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust