Läti rahvusooper ja -ballett. Foto: Reinis Hofmanis

Riia teatrireis

Läti
01. dets. – 02. dets. 2017
Transport: buss
Hind: 110 €
Vabu kohti: 2

I buss: väljasõit Rakverest, Tallinnast ja Pärnust
II buss: väljasõit Võrust ja Valgast

Vabu kohti / teatripileteid: 2 (II rõdu, kõrvuti kohad)
Reisipaketi soodushind nendele kohtadele: 98 EUR / reisija

1. päev, 1. detsember

Väljasõit kell 7.30 Rakvere AQVA hotelli eest, kell 9.00 Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5), kell 9.15 Vana-Pääskülast maaliinide bussipeatusest ja kell 11.15 Pärnust hotell “Pärnu” eest. Sõit Riiga.
Kella 14.30 paiku majutume südalinna hotellis Roma**** (2-kohalised toad). Vabadussammas asub hotellist 150 m kaugusel, rahvusooperini on samuti mõnisada meetrit. Hotelli ees üle tee asub ka Laima kell. Kell ehitati 1924. aastal selleks, et riialased õigeaegselt tööle jõuaksid. 1936. aastal kaunistati kell riigi suurima maiustustetootja Laima nime ja logoga ja samal kohal saab kella uudistada ka tänapäeval.  Laima kauplus asub hotelliga samas majas. Vaba aeg lõunapausiks.
Kell 16:00 on soovijatel võimalik külastada Riia moemuuseumi (lisatasu eest). Ekskursioon muuseumis kohaliku giidiga (vene keeles).
Alates 25. oktoobrist on muuseumis avatud Christian Diori loomingut tutvustav näitus, mis keskendub 1940. aastate moele. Christian Dior oli moelooja, kes andis pärast kurnavat II maailmasõda naistele tagasi nende ilu ja naiselikkuse – ülipeened pihad, kaharad seelikud ja tikk-kontsad.

Kell 19.00 – G. Puccini ooper “Turandot” Läti Rahvusooperis
Giacomo Puccini lõi helikeele, mis ühendas romantiliselt karge meloodia suhkurdatult magusa orkestratsiooniga, milles suurt rolli mängivad šampanjena kihisevad viiulid. Tema helipalett on kõige enam mõjutanud 20. sajandi estraadiorkestreid ja Hollywoodi romantilist filmimuusikat…Ooperi kirjutamise ajal, aastal 1924, diagnoositi Puccinil kõrivähk. Ta sõitis ravile Brüsselisse, kuid vandus seal haigusele alla. Lõpetamata ooper “Turandot” jõudis lavale 2 aastat hiljem Franco Alfano viimistluses. Esietendusel juhatas legendaarne dirigent Arturo Toscanini ooperit täpselt nii kaua, kuni kõlas viimane Puccini poolt kirja pandud noot. Siis pöördus ta ümber ja ütles: “Siin peatus suure meistri sulg. Sel korral osutus surm tugevamaks kui kunst.”
Üks viimaseid Puccini poolt kirjutatud aariaid, “Nessun dorma”, on tänaseks tema kõige enam esitatud meloodia, mida on laulnud nii ooperi- kui rokitähed.
Mart Sander, “Lugusid suurtest heliloojatest”

Libreto põhineb Carlo Grozzi muinasjutul «Turandotte» (1762)
Hiina printsess Turandot abiellub sellega, kes vastab õigesti ta kolmele mõistatusele. Kes aga seda ei suuda, hukatakse. Maskeerunud tatari prints Calaf vihastab printsessi julmuse peale, ent nähes Turandot’ ilu, armub lootusetult. Calaf otsustab vastata Turandot’ mõistatustele. Calafi isa ja temasse armunud orjatar Liu paluvad, et ta loobuks sellest plaanist. Calaf ei anna järele ja vastab kõigile kolmele mõistatusele õigesti. Turandot ei taha alla anda. Otsustatakse, et kui ta suudab hommikuks välja selgitada Calafi nime, on ta oma lubadusest vaba.
Turandot’ õukondlased piinavad Liud, et Calafi nime teada saada. Orjatar teeb enesetapu. Turandot mõistab, et on Calafit algusest peale armastanud ja teatab, et sai teada tundmatu nime: see on Armastus.

2. päev, 2. detsember

Hommikusöök hotellis alates kell 7.00. Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks: jõuluhõnguline vanalinn, jõuluturud liivlaste väljakul (avatud kell 10-20) ja Toomkiriku esisel väljakul (avatud 2.12 kella 10 alates).
Kell 12.00 – 12.20 lühikontsert orelil “Concerto Piccolo” Riia toomkirikus (lisatasu 10 EUR)
Koduteele asume kella 14 paiku, täpsustame kohapeal.

Hind reisijale (sõltuvalt kohast teatris): 110 € / 119 €
Hinna sees: 

  • bussikasutus
  • majutus hotellis Roma**** koos hommikusöögiga (koht 2-kohalises toas)
  • teatripilet
  • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • moemuuseumi pääse 6 €; seenioridele ja üliõpilastele 5 €
  • orelikontsert (kestus 20 min.) Riia toomkirikus – 10 €

Info Võru – Valga suuna reisijatele

Väljasõit kell 10.00 Võrust kirikuplatsilt ja kell 11.00 Valgast Selveri parklast.
Hind reisijale (sõltuvalt valitud kohast teatris): 109 € / 105 €
Küsi täiendavat infot: tel. 52 92 514, 78 22 822; info@loodusreisid.ee

UUS! PZU Kindlustuse kampaania “Kohvritäis kokkuhoidu!” kestab 16. oktoobrist kuni 30. novembrini 2017. Sõlmi sel ajavahemikul PZU reisikindlustus ja saad 300 euro väärtuses pagasikindlustuse lisakaitse tasuta kaasa!

Reisikindlustuse perioodi pikkus ja kehtivusaja algus ei ole olulised – kindlustusperiood võib alata ka pärast kampaaniaperioodi lõppu. 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

  • Vajalik on kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart! Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!
  • Pääsmete eest tasutakse reisijuhile kohapeal sularahas.