Läti Rahvusooper

Teatrireis Riiga. Ballett “Raimonda”

2 päeva
27. apr. – 28. apr. 2018
Transport: buss
Hind: 118 €
Vabu kohti: 8

Väljasõit Tartust, Võrust ja Valgast

1. päev, 27. aprill

Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 8.00, Võrust kirikuplatsilt kell 9.00 ja Valgast Selveri parklast kell 10.00.

Ungurmuiža (Ungru mõis) on ainulaadne puidust barokkehitis 18. sajandist. Häärberi ehitas parun von Kampenhausen 1732. aastal oma kodumajaks. Ekskursioon kohaliku giidi saatel. Sõit Riiga.
Kella 14 paiku majutume südalinna hotellis Roma**** (2-kohalised toad). Vabadussammas asub hotellist 150 m kaugusel, rahvusooperini on samuti mõnisada meetrit.
Vaba aeg lõunapausiks.

Kell 19.00 A. Glazunovi ballett “Raimonda” Läti Rahvusooperis.

Krahvinna Sybil de Daurice’ i lossis tähistab Raimonda oma sünnipäeva. Tal tuleb hüvasti jätta ka oma kihlatu rüütel Jean de Brienne’ iga, kes läheb ristisõtta. Öösel näeb Raimonda unes, et ta viiakse võluaeda, kus ta kohtub oma kihlatuga. Ühtäkki Jean de Brienne kaob ning tema asemele ilmub araabia šeik, kes avaldab neiule armastust. Raimonda on sunnitud tema abieluettepaneku vastu võtma. Kui tütarlaps ärkab, leiab ta oma kohkumuseks, et unenäost on saanud reaalsus ..

Glazunovi balleti „Raimonda“ üliedukast esietendusest 1898. aastal Peterburi Maria teatris on möödas juba üle saja aasta. See maailmaklassika hulka kuuluv meistriteos on tänapäevalgi klassikalise balleti “kuldaja” üheks sümboliks.  Raimonda ja tema sõprade tants tõstab esile naise ilu ja tema emotsioonide külluslikku spektrit; šeigi ja tema kaaskonna ilmumine toob loosse idamaist joovastust ja kirge. Läti Rahvusooperi lavastus viib vaatajad imelisse sajandite tagusesse aega.
Etenduse kestus: 2:45

2. päev, 28. aprill

Hommikusöök hotellis alates kell 7.30.
Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks. Kell 11.30 vabastame hotellitoad ja paneme asjad bussi.

Kell 12:00 “Concerto piccolo” –  lühikontsert orelil Riia toomkirikus
Kestus: 20 min.

Kell 13. 00 ekskursioon kohaliku giidiga Mustpeade majas

1334. aastal ehitatud maja kuulus Mustpeade vennaskonnale – jõukate vallaliste kaupmeeste gildile. Peamiselt Saksa päritolu kaupmeestest kujunesid aja jooksul kohaliku kogukonna auväärsed liikmed.
Üks Riia kaunimaid hooneid hävis II maailmasõjas ja ehitati taas üles aastatel 1993 – 1999. Aastatel 2012 – 2016 renoveeriti Riia lossi. Sel ajal asusid Läti Vabariigi presidendi ametiruumid Mustpeade majas ja hoone oli külastajatele suletud.
Taasavatud hoone uuenenud ekspositsioon tutvustab nii keldris asunud keskaegsete kaubaladude lugu, ajaloolisi interjööre (muuhulgas uhke Lübecki saal) kui ka 19. sajandi töökabinette. Ainulaadsed on rikkalik hõbedakollektsioon, heliloojate galerii jne.

Koduteele asume kella 16 paiku, täpsustame rühmaga kohapeal.

Hind reisijale: 118 €
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • majutus hotellis Roma**** koos hommikusöögiga (koht 2-kohalises toas)
 • teatripilet
  Kohad teatris:
  Põrand, rida 12: müüdud!
  Põrand, rida 13 – 15
 • Ungurmuiža pääse
 • kohalik giid Ungurmuižas ja Mustpeade majas
 • reisijuhi teenused

Lisatasu eest pääsmed:

 • orelikontsert Toomkirikus 10 €
 • Mustpeade maja 5 €, seenioridele ja õpilastele 2 €

Täiendav info: tel. 52 92 514, info@loodusreisid.ee 

 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Tähtis reisiinfo

 • Vajalik on kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart! Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!
 • Üksinda reisivad inimesed on jätkuvalt teretulnud. Leiame kõigile toanaabri või majutame ilma täiendava tasuta ühekohalisse tuppa.