Kiidjärve. “ADA. Rääkimata lugu”

07. aug. – 07. aug. 2022
Transport: buss
Hind: 98 €
Vabu kohti: 2

1. buss (LUX Charter OÜ)
Väljasõit on Tallinnast kell 12.00 Vene kultuurikeskuses juurest (Mere pst. 5), Jürist kell 12.15 ja Tartust Lõunakeskuse juurest kell 14.30. Kellaajad ja kohad täpsustame veel enne reisi üle.

2. buss
Väljasõit on Kilingi-Nõmmest, Karksi-Nuiast, Tõrvast.

Kellaajad täpsustamisel. 

Varbusel külastame ajaloolisel Postiteel asuvat Eesti Maanteemuuseumi, kohaliku giidiga ekskursioon “Teeaeg” muuseumi välialadel. Euroopas ainulaadne ajalooline teeruum koosneb kuuest osast: astuda saab sooteel ja pinnaseteel; kruusateel ja munakiviteel; mustkattega teel ning asfaltbetoonteel. Kõik teeruumi osad tähistavad erinevatest Eesti- või Vana-Liivimaa paikadest pärinevaid teetüüpe; haljastus ja teetähised vastavad just eksponeeritavale ajastule.
Näiteks sootee rajamise eeskujuks on Kata Heinasoost leitud ja väljakaevatud 4. sajandi teelõik ning munakivisillutise prototüübiks hästisäilinud maanteeosa Tatra orust.
Lõunasöök Varbuse Teemajas. Sõidame Kiidjärvele.

Kell 19.00 muusikaline lavastus “ADA. Rääkimata lugu” Kiidjärve pargis Põlvamaal. 

“ADA. Rääkimata lugu” on muusikaline lavastus omaaegsest filmi- ja estraaditähest, lummavast ja säravast Ada Lundverist. Vaatajate ette astuv Ada oli filharmoonia konferansjee, filminäitleja ja varieteetäht, kelle elu rullub lahti kui romantiline film täis dramaatilist pinget, huumorit, kirge, armastust ja valu.
Hiiumaalt pärit eluterve huumoriga naine tõusis Nõukogude Liidu kultuuritegelaste eliidi hulka, kuhu kuulusid filmirežissöörid, näitlejad, dirigendid ja lauljad. Osad neist ilmuvad teispoolsuse kardina tagant ka Kiidjärve välilavale: Vello Orumets, Urmas Ott, Juhan Smuul, Kaljo Kiisk, Eri Klas, Eino Baskin, Mikk Mikiver jt.
Etenduses kõlab palju kauneid laule, mis tolleaegset hallivõitu argipäeva värvikamaks muutsid ja tänasel päeval juba ununema kipuvad. Laval kõlavad armastatud laulud ansambel “Laine”, Heli Läätse, Heidi Tamme, Uno Loobi, Kalmer Tennosaare ja paljude teiste repertuaarist – Miniseelik, Hüvasti Maria, Vihm, Kurzeme, Mälestus, Raagus sõnad jne.

Peaosades: Saara Nüganen ja Anne Reemann
Osades: Sepo Seeman, Peeter Oja, Jan Uuspõld, Birgit Sarrap, Kalle Sepp, Priit Strandberg, Liina Tennosaar
Teksti autor: Ott Kilusk
Lavastaja: Ain Mäeots
Muusikajuht: Siim Aimla
Kunstnik: Karmo Mende

Hind reisijale: 98 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • teatripilet (väärtus 55 EUR), kohad 4. – 11. reas
 • maanteemuuseumi pääse
 • kohalik giid maanteemuuseumis
 • reisijuhi teenus

Lisatasu eest: lõunasöök Varbuse teemajas, täpsustame veel menüüd ja hinda

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Nähtavus on kõikidel istekohtadel suurepärane. Lava kõrval on ka suured ekraanid, mis aitavad toimuvat vajadusel paremini näha.
  • Etenduse tsoonis on kasutusel spetsiaalne sääsekogumise süsteem mosquito magnet, mis tagab 90% ulatuses sääsevaba elamuse.
  • Vihmavarjud ei ole etendusel lubatud.