… ja Margus Nõukogude armeest

23. juuli – 24. juuli 2021
Transport: buss, laev
Hind: ... €
Vabu kohti: 28

Kahepäevane reis Hiiumaale ja Haapsalu kanti koos etendusega “… ja Margus Nõukogude armeest”
Väljasõit Rakverest, Jürist, Tallinnast, Sauelt ja teistest tee peale jäävatest kohtadest.
Reisiprogramm ilmub peagi!

Suurepärane lugude jutustaja Margus Tabor astub sel suvel Kärdla sadamas teatripubliku ette lavastusega „… ja Margus Nõukogude armeest”.
Etenduse idee sündis tema isiklikest kirjadest, mis kannatlikult kapinurgas oma aega ootasid. „Ehk läheb taris,” armastab hiidlane kõikvõimaliku kraami tallele panemise kohta öelda. Nüüd lähebki! „Ootan isegi põnevusega kohtumist 24-aastase Margusega,” arvab näitleja.
Küllap on palju mehi, kellel rääkida uskumatuid seiklusi armeeteenistusest, kuid lavastatud popurriis tulevad esitamisele just Margus Tabori enda lood.
Publikul tasub meelde tuletada, mida tähendas saladuslik lühend VTK, kuidas see kehakultuuri treeningprogramm nõukogude kodanikke, nende hulgas ka koolinoori puudutas. Kärdla Keskkoolist saabki Marguse lugu alguse.

* Kirjade kirjutamisest möödub 35 aastat
* VTK normid kehtestati Nõukogude Liidus 90 aastat tagasi

Autor ja esitaja: Margus Tabor (Ugala)
Kunstnik: Kristjan Suits
Etendus toimub 23. juulil 2021, algus kell 19.00

Lugemist raamatusõpradele

Äkine ja pigilest. Hiidlaste keedused ja muud söömavärgid
Autor: Õie Laksberg
Senne söömavärgiga juba aa kord sedasi – olgu hiidlane, saarlane vöi lihtsalt pötku, süüa tahtvad keik. Vahel vöib ju läätserokka, tuhlist ja mandilagagid süüa. Neh, nee meite äkised asjad aa ikke mönusad. Tee neid kalast vöi odrajähust, saad rutusti ehk äkisti valmis ja maitseb hee. Ja olete te kuulend pigilestast? See meite saare soolat lestakala.

”Hiiu keele raamand”
Koostaja: Järvi Kokla

See raamat aitab hiidlasel õigel teel püsida ning mandrimehel hiidlaste keelest ja meelest paremini aru saada. Mis teeb hiiu keelest hiiu keele? Mis juttu ajavad kohvilähkrid, odratolgused ja tõrvakõplased? Kuidas kõlavad hiiukeelsed luuletused? Kas hiiu nali ka naerma ajab?

„Minu Hiiumaa. Ähk läheb tarvis”
Autor: Mae Lender

Kord astunud Käina mees mööda teed ja leidnud surnud varese. Mees pistnud varese tasku ja sõnanud: „Ähk läheb tarvis…“ Ähk läheb meid tarvis, mõtlevad hiidlased, see täiesti oma nägu rahvakild, kelle visadus, töökus ning naljalembus on teada ja tuntud.

“Hiiu luule raamat”
Koostaja: Tiiu Heldema
Maailmas on tuhandeid saari, tuhandeid luuletajaid ja tõenäoliselt ka tuhandeid luuleantoloogiaid. Nüüd on juures üks, milles on ühendatud Hiiumaa ja luule.

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

 

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega