Jõuluootus Võrumaal

04. dets. – 04. dets. 2021
Transport: buss
Hind: 65 €
Vabu kohti: 8

Huvitavad inimesed ja hingega paigad…
Räägime lugusid tänapäevast ja ammustest aegadest, naudime sügistalviseid Võrumaa maitseid ja vaatame, kas päkapikud on juba liikvel.

PÄEVAKAVA
Väljasõit Võrust on kell 10.00, koht on täpsustamisel.
Andri-Peedo talu ja kaasaegne moodne kitsefarm. Andri-Peedo talu kitsede mahedamaitselist piima villitakse pudelitesse ja kasutatakse ka erinevate juustude ning jogurtite valmistamiseks. Vaatame kitsi, uudistame kohvikut ja maitseme kohapeal valmistatud tooteid.

Vastseliina linnuse Püha Risti kabelis 1353. aastal aset leidnud ime on aegade jooksul teinud sellest paigast populaarse palverännakute sihtpunkti. Imedesse uskujaid leidub tänapäevalgi.
2018. aastal uuendati kogu linnuseala, linnuse kabeli müüridele kerkis lava ja taas kõrgub pühal kohal rist. Teeme jalutuskäigu koos kohaliku teejuhiga  linnuse välialadel.

Kohtumine jutuvestja Piret Pääriga Vaskna talus.
Lugude jutustamise traditsioonist Lõuna-Eestis; muinasjuttudest ja rahvajuttudest, lugude jutustamise olulisusest tänapäeval.
Hea lugu võib muuta maailma. Hea jutuvestja võib panna kuulaja unustama nälja ja janu, mured ja hädad ja lummata teda lugudega nii, et kõige madalamgi hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külm süda sulab nagu lumi maikuus.

Lõunasöök Vaskna turismitalus. Perenaine Margit Utsal tutvustab turismitalu tegemisi, samuti jõuluteemalist käsitöövaipa ja näitust.

Hind reisijale: 65 EUR
Hinna sees:
* bussikasutus (20-kohaline väikebuss, max 16 reisijat)
* ekskursioon Andri-Peedo talus koos toodete degusteerimisega
* Vastseliina linnuse välialade pääse ja kohalik teejuht
* Piret Pääri esinemistasu
* lõunasöök Vaskna talus (praad, salat, magustoit, koduleib, kohv/tee, vesi/morss)
* reisijuhi teenus

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Foto:
Margit Utsal (Vaskna talu)

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega