Kihnu suveretk

27. juuni – 28. juuni 2019
Transport: buss, laev
Hind: 155 €
Vabu kohti: 16

Väljasõit Võrust, Tõrvast ja Pärnust!

Kihnu kört ei põlõ jahukört. Sie ond uõpis seljäriie. Kudas körti kanda tulõb? Kört ei tohe löörös olla, siis ond ramp uata. Kördiauk ei tohe lahti olla, pihast tohe kört kua´mtõ suur olla. Kört piab jõlusast itsis olema. Kui kört on löölös, näed nao tönk välla. Pia mieles! Kördi sisse ei astuta, kört aetassõ üle piä selgä. Kihnu aabets, koostaja Külli Laos

1. päev, 27. juuni

Väljasõit kell 7.30 Võrust muusikakooli juurest, kell 8.30 Tõrva bussijaamast ja kell 9.30 Kilingi-Nõmme bussijaamast.

Külastame Tamme talu ürdiaeda. Talu taimekollektsiooni kuulub sadu erinevaid maitse-, lõhna- ja ravimtaimi, lisaks on kasvamas ka põnevaid vähetuntud köögivilju. Talupoes on saadaval kohalik toodang: vürtshoidised marjadest ja köögiviljadest koos ürtidega, ürdi- ja teesegud, marineeritud tšilli, ürdiõlid ja ürdiäädikad, ürdisoolad jne. Ekskursioon perenaise saatel.

Kell 14.30 (täpsustame) väljub Munalaiu sadamast laev “Kihnu Virve”. Meresõit Munalaid – Kihnu kestab 65-70 min.
Majutume Sadama Öömajas, 2-4 kohalised toad.
Esmatutvus Kihnuga: teeme peatuse Kurase keskuses, käime mere ääres. Folklooriprogramm koos ansambliga Kihnumua, tutvus Kihnu käsitöömeistritega Mõnu talu õuel. Õhtusöök.

2. päev, 28. juuni

Hommikusöök.
Kell 10.00 algab ekskursioon koos kohaliku giidiga. Tutvume saarega, kus rahvarõivaid kantakse iga päev ja kus unikaalne käsitöökunst on au sees.
Kihnu muuseum. Põhjalikuma ülevaate ajaloost, kommetest ja kihnlaste traditsioonilistest tegevusaladest (laevaehitus, meresõit, hülgepüük) saame muuseumi ekspositsiooniga tutvudes. Tutvustatakse ka Kihnu naivistide loomingut ning saarelt pärit kuulsaid mehi: kapten Enn Uuetoa, kodu-uurija Theodor Saar jne. Kihnu õigeusu kirik. Mere-äärne peatus saare lõunaosas Pitkäna ninal tuletorni juures (tuletorni külastus soovijatele lisatasu eest, hind 3 EUR). Tuletorn on Inglismaal valmistatud detailidest kokku monteeritud 1864. aastal.
Metsamaa pärimustalu. 20. sajandist pärinevas traditsioonilises Kihnu talukompleksis on elamu, ait, saun-väliköök ja kelder. Talus eksponeeritakse Kihnule omaseid majapidamisriistu, rahvariideid ja käsitööd. Lõunasöök.
Kell 16.15 väljub laev Munalaiu sadama suunas. Õhtuks tagasi kodus.

Hind reisijale: 155 €
Hinna sees:

  • bussikasutus (ka Kihnu saarel) ja sellega seonduvad kulud
  • majutus koos hommikusöögiga Kihnus (2-4 kohalised toad)
  • saunakasutus
  • bussi ülevedu ja reisijate laevapiletid Munalaid-Kihnu-Munalaid
  • programm Kihnus koos kohaliku giidiga 28.06
  • folklooriprogramm Kihnus ansambliga Kihnumua
  • lõunasöök Kihnus
  • Kihnu muuseumi pääse
  • Tamme talu külastus, ekskursioon ürdiaias
  • giid-reisijuhi teenused

Lugemist raamatusõpradele:


Jana Ruubel, Hele-Mai Alamaa “Armastusega Kihnust, uut ja vana saareköögist”
Mandriinimestele on teada-tuntud Kihnu leib ja sai, lihapirukad ja räimerullid. Kuid saareköökides tehakse palju teisigi roogi, mis keele alla viivad! Selle raamatu autor Jana elab Kihnus ja usub, et hea toit on lihtne, puhtast ja tervislikust toorainest.
Kuidas maitseb Kihnu? Vastus: soolaselt või magusalt, aga igal juhul väga hästi!

“Aabets”, koostajad Külli Laos, Reene Leas ning Evi Vesik

Maailma esimene kihnukeelne aabits on ühtlasi väikeste kihnlaste esimene kunstiraamat. Maalikunstnik Uno Roosvalt on viimase poolsajandi jooksul jäädvustanud Kihnu mehi ja naisi küll meretööl, küll maatööl. Tema filosoofilised õlimaalid elust ja surmast, põlvkondade vaheldumisest annavad aabitsale erilise sügavuse. Kihnukeelsed jutud aitavad kaasa, et mudilastele mõeldud raamat muutuks suuremaks, kui seda on üks tavaline kooliõpik.


Täiendav info:
Loodusreisid OÜ
tel. 52 92 514 või 78 22 822, info@loodusreisid.ee

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha