Lahemaa mõisad

07. sept. – 08. sept. 2019
Transport: buss
Hind: 145 €
Vabu kohti: jätkub

1. päev, 7. september

Väljasõit on kell 7.00 Pärnust hotell “Pärnu” juurest, kell 8.30 Saue Kaubakeskuse juurest ja kell 9.00 Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5).
Nõmmeveski kanjon ja juga. Lahemaa suurim jõgi – Valgejõgi on sügavalt lõikunud aluskorra kivimitesse ja moodustab seal kanjontüüpi oru. Sellel jõel asubki Nõmmeveski juga. Samas asuvad ka vana hüdroelektrijaama varemed ja kasvab kaitsealune mets-kuukress.
Kasispea küla. Teeme jalutuskäigu Jaani-Tooma Suurkivi juurde. Käsmu meremuuseum ja rannarahva lood – lugusid räägib Käsmu kandi hea tundja Aarne Vaik. Eksponaadid ilmestavad kõiki merega seotud valdkondi – meresõit, kalapüük, salakaubavedu, kunagise kaptenite küla ajalugu jne. Lõunasöök muuseumis.

Altja kaluriküla. Maaliline mereäärne tee viib vanade võrgukuuride juurde. Põllumaad olid Altjal nagu ka teisteski rannakülades väikesed ja liivased, need üksi ei suutnud rahvast ära toita. Leivakõrvase pidi andma meri. Võrgukuurid taastati aastatel 1973-74 vanade fotode ja Altja elanike mälestuste põhjal.

Sagadi mõisa härrastemaja külastus. Ajastutruu interjöör, kaunid laemaalingud ning ainulaadne jahisaal. Endises mõisa ait-tõllakuuris on end sisse seadnud metsamuuseum.
Majutus ja õhtusöök Palmses, 2-3 kohalised toad.

Suursugune von Pahlenite suguvõsale kuulunud Palmse mõisaansambel on ümbritsetud pargiga, kus võib leida haruldasi ja vanu puid, luigetiike ning pargipaviljone. Kaugemal läheb mõisapark üle metsaks. Üks mõisa suuremaid kõrvalhooneid, kunagine viinavabrik, on ümber ehitatud hotelliks. Säilitatud on mõisaansambli terviklikkus ja arvestatud muinsuskaitse seisukohti.

2. päev, 8. september

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Palmse mõisa härrastemajas. Suundume veel mere poole, teeme peatuse Vainupea kabeli juures. Karepa ravimtaimeaia külastus. Perenaine Katrin Luke tutvustab ravimtaimi ja nendest valmistatud tooteid. Kaasa ostmiseks on saadaval teesegud ja salvid, samuti maitsesoolad. Lõunasöök ja kodutee.

Hind reisijale: 145 EUR
Hinna sees:

  • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
  • majutus Palmses 2-3 kohalistes tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga (liha, kartul, köögivili, magustoit, kohv / tee, lauavesi ja leib)
  • kohalik giid Sagadi mõisa härrastemajas ja Käsmu meremuuseumis
  • kohalik giid Palmse mõisa härrastemajas
  • Karepa ravimtaimeaia pääse
  • Sagadi mõisa ja metsamuuseumi ning Käsmu meremuuseumi pääse
  • lõunasöök Käsmus (supp, kook, kohv / tee)
  • lõunasöök Karepa ravimtaimeaias (supp, koduleib ja võided, tee)
  • Palmse mõis pääse
  • giid-reisijuhi teenused

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514 või 78 22 822; info@loodusreisid.ee

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha