Lahemaa mõisad

07. aug. – 08. aug. 2021
Transport: buss
Hind: ... €
Vabu kohti: 20

1. päev, 7. august

Väljasõit on kell 7.00 Pärnust hotell “Pärnu” juurest, kell 8.30 Saue Kaubakeskuse juurest, kell … Tallinnast (koht täpsustamisel) ja kell … Jürist vallavalitsuse juurest.

Nõmmeveski kanjon ja juga.
Lahemaa suurim jõgi – Valgejõgi on sügavalt lõikunud aluskorra kivimitesse ja moodustab seal kanjontüüpi oru. Sellel jõel asubki Nõmmeveski juga.
Kasispea küla. Teeme jalutuskäigu Jaani-Tooma Suurkivi juurde. Käsmu meremuuseum ja rannarahva lood – lugusid räägib Käsmu kandi hea tundja Aarne Vaik. Eksponaadid ilmestavad kõiki merega seotud valdkondi – meresõit, kalapüük, salakaubavedu, kunagise kaptenite küla ajalugu jne. Lõunasöök muuseumis.

Altja kaluriküla. Maaliline mereäärne tee viib vanade võrgukuuride juurde. Põllumaad olid Altjal nagu ka teisteski rannakülades väikesed ja liivased, need üksi ei suutnud rahvast ära toita. Leivakõrvase pidi andma meri. Võrgukuurid taastati aastatel 1973-74 vanade fotode ja Altja elanike mälestuste põhjal.

Ekskursioon Palmse mõisa härrastemajas. Suursugune von Pahlenite suguvõsale kuulunud Palmse mõisaansambel on ümbritsetud pargiga, kus võib leida haruldasi ja vanu puid, luigetiike ning pargipaviljone. Kaugemal läheb mõisapark üle metsaks. Majutus Palmse külalistemajas.

2. päev, 8. august

Hommikusöök hotellis. Kohaliku giidiga ekskursioon Sagadi mõisa härrastemajas. Ajastutruu interjöör, kaunid laemaalingud ning ainulaadne jahisaal. Endises mõisa ait-tõllakuuris on end sisse seadnud metsamuuseum. Suundume taas mere poole ja teeme peatuse Vainupea kabeli juures. Karepa ravimtaimeaia külastus. Perenaine Katrin Luke tutvustab ravimtaimi ja nendest valmistatud tooteid. Kaasa ostmiseks on saadaval teesegud ja salvid, samuti maitsesoolad. Lõunasöök.
Liimala rand Purtse lähedal ja omaaegsetele  salapiirituse vedajatele pühendatud muuseum. 

Hind reisijale: … EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
 • majutus koos hommikusöögiga Palmse külalistemajas (2-3 kohalised toad)
 • kohalik giid Sagadi mõisa härrastemajas ja Käsmu meremuuseumis
 • kohalik giid Palmse mõisa härrastemajas
 • Karepa ravimtaimeaia pääse
 • Sagadi mõisa ja metsamuuseumi ning Käsmu meremuuseumi pääse
 • lõunasöök Käsmus (supp, kook, kohv / tee)
 • lõunasöök Karepa ravimtaimeaias (supp, koduleib ja võided, tee)
 • Palmse mõisa pääse
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest:
* õhtusöök Palmse kõrtsis, täpsustame hinda
* Tulivee muuseumi külastus Liimalas

Lugemist raamatusõpradele

Katrin Luke “Tervendav kokaraamat. Ravimtaimedega toidud”
Katrin Luke on Karepa ravimtaimeaia perenaine.
See raamat julgustab kõiki, kes soovivad ise teha ning kasutada meie metsa- ja aiaande. Peaaegu igal toidul, välja arvatud rafineeritud ja tööstuslik toit, on raviomadused. Iga köögivili või mari on ravimtaim. Igal aastaajal on oma taimed ja toidud, loodus pakub aasta läbi ka toidulisa, kui seda hinnata oskad.

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514 või 78 22 822; info@loodusreisid.ee

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega