Lõuna-Eesti. Filmi-Vargamäe

14. juuli – 15. juuli 2023
Transport: buss
Hind: 198 €
Vabu kohti: 9

1. päev, 14. juuli
Väljasõit on kell 7.30 Rakverest AQVA hotelli eest parklast ja kell 8.00 Väike-Maarjast Grossi poe juurest. Reisiga saab liituda ka Tartus, kohtumispaigaks on Vanemuise alumine parkla (kellaaega täpsustame).
Vahepeatus kohvipausiks Saverna Buffikus, sõit Võrru.
Aastal 1868 kirjutab Kreutzwald kirjas Koidulale: “Võru linnake on justkui minu tarvis ehitatud, sest et siin vesi, puud ja puhas tuuleõhk iial ei puudu.” Teeme jalutuskäigu Katariina alleel ja Tamula-äärsel promenaadil.
Filmi-Vargamäel filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilmi “Tõde ja õigus”. Siinsed hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, kuid kompleks sai omanäoline ja filmitegijad otsustasid selle alles jätta. Nii saigi alguse Filmi Vargamäe külastuskeskus. Ekskursioon kohaliku giidi saatel. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhoonete paiknemist.
Elamuslik programm Metsavenna talus koos metsavenna eine ja lauludega. Lauldakse endise Härmiku metsavendade orkestri laule. Sõnad on meelde tuletanud endise orkestri noorim liige Enno Hernits.
Mõniste-Ritsiku õigeusu kirik. Põgus peatus.

Majutus Kubija hotell-loodusspaas. Vee- ja saunakeskuse kasutus, samuti käimiskeppide laenutus sisaldub hinnas.
Võimalik on ette tellida buffee-õhtusöök hotellis (lisatasu 18 EUR).
Valikus on kerge eelroog (salativalik), praad (kana- või sealiha, lisandiks kartul, riis või tatar, köögiviljad), magustoit (majakook), kohv/tee, lauavesi, leib ja maitsevõi. Õhtusöök serveeritakse ajavahemikus 17.30-19.30.

2. päev, 15. juuli
Hommikusöök hotellis. Ärasõit hotellist kell 10.30.
Haanja kõrgustiku keskosa on praeguse Võrumaa süda nii geograafiliselt kui kultuuriliselt. Künkad, käänulised teed, kümned väikesed järvesilmad ja põlised talukohad, mahlakas võru keel, hingega paigad ja huvitavad inimesed…

Merle ja Mart Leiburi Kolotsi kitsetalu külastus, tutvume väiketalu igapäevaeluga. Valmistatakse mitut sorti kitsepiima- ja lehmapiimajuustu. Vestlus pererahvaga ja juustude degusteerimine.
Erinevaid juuste saab ka kaasa osta, poodides neid ei müüda.
Külastame Haanjas Vällamäe jalamil asuvat Mooska talu, kus elatakse kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Traditsiooniline suitsusaun ja sellega seotud kombestik on kantud UNESCO kultuuripärandi nimestikku. Kohalikku pärandkultuuri ja saunakombeid tutvustab Eda Veeroja.  Maitseme traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha, lisandiks koduleib ja võided.
Uue-Saaluse veinitalu külastus
koos veinide degusteerimisega. Maris ja Mati Kivistik valmistavad kohalikust toorainest puuvilja- ja marjaveine. Veinituur sisaldab ringkäiku veinikeldris ja veiniköögis, kus tutvustatakse marja- ja puuviljaveinide tehnoloogiat ja seadmeid. Tooteid (veinid ja marjajahud) saab kaasa osta.

Hind reisijale: 198 EUR
Hinna sees: 

 • bussikasutus (28-kohaline buss, max 26 reisijat)
 • majutus koos hommikusöögiga Kubija hotell-loodusspaas (koht kahekohalises toas). Vee- ja saunakeskuse kasutus ning käimiskeppide laenutus sisaldub hinnas.
 • Kolotsi talu külastus ja juustude degusteerimine
 • ekskursioon Mooska talus ja degusteerimine (traditsioonilisel viisil suitsutatud liha, koduleib ja võided)
 • Uue-Saaluse veinitalu külastus koos veinide degusteerimisega, lisaks mõned suupisted
 • programm Metsavenna talus koos metsavenna einega
 • Filmi-Vargamäe külastus
 • giid-reisijuhi teenused (Romet Pazuhanitš)

Lisatasu eest:

 • buffee-õhtusöök hotellis 18 EUR (soovijatel palume ette tellida)
 • üksinda toas, täiendav tasu 48 EUR

Telli samasugune või täiendatud programmiga analoogne reis oma kindlale väikesele või suuremale rühmale. Sel juhul alustame reisi tellijale sobivast kohast.
Kuupäev kokkuleppel, hind sõltub rühma suurusest, valitud teenustest ja reisi alguspunktist. 

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega