Laulasmaa ja Arvo Pärdi keskus

18. jaan. – 19. jaan. 2020
Transport: buss
Hind: 110 €
Vabu kohti: 6

1. päev, 18. jaanuar

Väljasõit kell 8.00 Võrust muusikakooli juurest ja kell 9.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast. Kumna mõisa külastus. Ringkäik mõisas koos loeng-slaidiprogrammiga. Kumna mõisasüdames kohtame kummalist kooslust: ühekorruselised puust venepäraste nikerdustega hooned kõrvuti klassitsistliku, valgete sammastega piduliku paleega. Siinne mõisamaastik näitab ilmekalt vene ja euroopaliku kultuuri sidemeid. Lõunapaus Arvo Pärdi keskuses.
Kell 15.00 giidiga ekskursioon Arvo Pärdi keskuses. Muusikaajaloos ei ole palju heliloojaid, kes kirjutaksid muusikat omaloodud kompositsioonitehnikas või kelle helikeel oleks juba teose esimestest taktidest eksimatult äratuntav. Arvo Pärt on üks selliseid loojaid. Vaba aeg iseseisvaks keskusega tutvumiseks, muuhulgas on võimalik vaadata lühifilmi Arvo Pärdist (kestus 20 minutit).

Kell 17.00 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert Arvo Pärdi Keskuses. Dirigent Kaspars Putniņš
Kontserdiõhtu kannab pealkirja “Hingus”, ühendades ühtseks tervikuks hapruse ja dramatismi piirimail rändavad kontrastiderohked teosed Arvo Pärdi ja Alfred Schnittke loomingust.  Märksõnad TUUL, HING ja VAIM pärinevad heliteoste tekstidest, mis jutustavad hingest ja vaimsusest omal moel – tõstavad meid kõrgustesse, panevad mõtlema inimeksistentsi sügavuste üle või viivad tuulega kaasa …

Peale kontserdi lõppu majutus Laulasmaa SPA-hotellis (Rannaresidents, 2-kohalised toad). Majutuse hinnas sisaldub vee- ja saunakeskuse kasutus. Veekeskus on avatud kell 9:00-22:00

2. päev, 19. jaanuar

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg puhkuseks.
Lahkume hotellist kell 10.45. Külastame Keila-Joa lossi.
1833. aastal rajatud neogooti stiilis mõisal on rikas ajalugu ja imeline asukoht – orus voolav kärestikuline jõgi, 6 m kõrguselt langev kosk ja imekaunid vaated ümbrusele.
Vene tsaaririigi hümni “Jumal keisrit kaitse sa!” viisi autor Aleksei Lvov kandis selle esmakordselt ette Keila-Joal.

Lõunasöök Paldiskis Peetri Tollis.
Kuigi Rogerwik ehk Paldiski laht oli rannarahvaste poolt sadamapiirkonnana kasutusel juba muinasajal, sai see eriti tähtsaks alles Peeter I ajal. Põhjasõjas Eesti vallutanud Venemaa tsaar Peeter I otsustas heade looduslike tingimuste tõttu rajada siia sõjasadama ja merekindluse. Ehitus sai alguse 1716 ja jätkus hiljem Jelizaveta Petrovna ja Katariina II ajal. Nendest ajaloolistest sündmustest inspireerituna ongi endises tollihoones rajatud tavern Peetri Toll.

Padise lähedal külastame Määra Mäe Meistrikoda. Määramäel on väga ilusad käsitööna valminud tarbeesemed (kruusid, kausid, taldrikud) ja palju muud ilusat ja head. Tutvus omanäolise ja armsa maja perenaisega ja tema loominguga. Tooteid saab ka kaasa osta. Koduteele asume kella 16 paiku, sõit suunal Tartu – Võru.

Hind reisijale: 110 EUR
Hinna sees:

  • bussikasutus (29-kohaline buss)
  • majutus koos hommikusöögiga Laulasmaa SPA-hotellis (koht 2-kohalises toas)
  • hotelli vee- ja saunakeskuse kasutus
  • ekskursioon Kumna mõisas
  • kohalik giid Arvo Pärdi keskuses ja Keila-Joa lossis
  • reisijuhi teenused (Viire Vahtra)

Lisatasu eest: 

  • Arvo Pärdi keskuse pääse 5 EUR, sooduspilet 3 EUR (õpilastele ja üliõpilastele, õpetajatele ja pensionäridele)
  • kontserdipilet 25 EUR, sooduspilet 15 EUR (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele)
  • Määra Mäe Meistrikoja külastus 2 EUR + kohvipaus 3 EUR
  • lõunasöök Peetri Tollis 8.50 EUR

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514, 78 22 822

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega