Laulasmaa – Paldiski ja Arvo Pärdi keskus

02. nov. – 03. nov. 2019
Transport: buss
Hind: 110 €
Reis on välja müüdud !

1. päev, 2. november

Väljasõit kell 8.00 Võrust muusikakooli juurest ja kell 9.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast. Sõit Harjumaale. Põgus tutvus Keilaga, lõunapaus.
Kumna mõisa külastus. Ringkäik mõisas koos loeng-slaidiprogrammiga. Kumna mõisasüdames kohtame kummalist kooslust: ühekorruselised puust venepäraste nikerdustega hooned kõrvuti klassitsistliku, valgete sammastega piduliku paleega.
Siinne mõisamaastik näitab ilmekalt vene ja euroopaliku kultuuri sidemeid.
Kell 15.00 giidiga ekskursioon Arvo Pärdi keskuses. Muusikaajaloos ei ole palju heliloojaid, kes kirjutaksid muusikat omaloodud kompositsioonitehnikas või kelle helikeel oleks juba teose esimestest taktidest eksimatult äratuntav. Arvo Pärt on üks selliseid loojaid. Vaba aeg iseseisvaks keskusega tutvumiseks, muuhulgas on võimalik vaadata lühifilmi Arvo Pärdist (kestus 20 minutit).

Kell 17.00 hingedepäeva kontsert, kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav
Arvo Pärdi keskuse laval astub Collegium Musicale üles esimest korda. Hingedepäeva kontsert ühendab endas Eesti ja Poola muusika, kõlab Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri looming, aga samuti Paweł Łukaszewski teosed.

Majutus Laulasmaa SPA-hotellis (2-kohalised toad). Majutuse hinnas sisaldub vee- ja saunakeskuse kasutus. Veekeskus on avatud kell 9:00-22:00

2. päev, 3. november

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg puhkuseks. Lahkume hotellist kell 11.00. Lähem tutvus Paldiskiga. Lõunasöök Peetri Tollis.

Kuigi Rogerwik ehk Paldiski laht oli rannarahvaste poolt sadamapiirkonnana kasutusel juba muinasajal, sai see eriti tähtsaks alles Peeter I ajal. Põhjasõjas Eesti vallutanud Venemaa tsaar Peeter I otsustas heade looduslike tingimuste tõttu rajada siia sõjasadama ja merekindluse. Ehitus sai alguse 1716 ja jätkus hiljem Jelizaveta Petrovna ja Katariina II ajal. Nendest ajaloolistest sündmustest inspireerituna ongi endises tollihoones rajatud tavern Peetri Toll.

Padise lähedal külastame Määra Mäe Meistrikoda. Määramäel on väga ilusad käsitööna valminud tarbeesemed (kruusid, kausid, taldrikud) ja palju muud ilusat ja head. Tutvus omanäolise ja armsa maja perenaisega ja tema loominguga. Tooteid saab ka kaasa osta. Koduteele asume kella 16 paiku, sõit suunal Tartu – Võru.

Hind reisijale: 110 EUR
Hinna sees:

  • bussikasutus (29-kohaline buss)
  • majutus koos hommikusöögiga Laulasmaa SPA-hotellis (koht 2-kohalises toas)
  • hotelli vee- ja saunakeskuse kasutus
  • ekskursioon Kumna mõisas
  • kohalik giid Arvo Pärdi keskuses
  • reisijuhi teenused (Viire Vahtra)

Lisatasu eest: 

  • Arvo Pärdi keskuse pääse 5 EUR, sooduspilet 3 EUR (õpilastele ja üliõpilastele, õpetajatele ja pensionäridele)
  • kontserdipilet 25 EUR, sooduspilet 15 EUR (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele
  • Määra Mäe Meistrikoja külastus 2 EUR + kohvipaus 3 EUR
  • lõunasöögid, täpsustame hinda

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514, info@loodusreisid.ee