Lüübnitsa sibulalaat

27. aug. – 27. aug. 2022
Transport: buss
Hind: 25 €
Vabu kohti: 14

Väljasõit on Võrust muusikakooli juurest kell 9.00.
Sõidame Lüübnitsa sibulalaadale küüslauku ja sibulaid ostma ning laadamelu nautima. Laat sai omal ajal hoo sisse vajadusest turustada kohalikku toodangut – kõrgetel peenardel kasvanud ja lopsakatesse vanikutesse põimitud sibulaid. Peale kohaliku sibula ja kala on müügil ka muu laadakaup: pirukad ja joogid, köögiviljad ning käsitöötooted. Kõige minevam kaup on ikka vana hea Peipsi sibul: osta kilokaupa või kaunite punutud kimpudena.
Küla lõunaotsa, otse järve kaldale on ehitatud uhke vaatetorn, kust avaneb hea vaade külale ja üle lahe paistvale Kulkna (Kolpino) saarele.  Lüübnitsa ja Kulkna saare vahelt jookseb Eesti-Vene piir, mille tähisedki on vaatetornist hästi näha.
Lõunasöök Värskas talumuuseumi tsäimajas (supp, rukkijahuvaht, suitsuliha, leib, köömnetee)
Külastame Vana Jüri seebipoodi Kolossova külas. Talus tegeldakse käsitööseepide valmistamisega. Kiusupunni seep, kooriv seep Piusa liivaga, Tobrova tõrvas jne. Seepides on kasutatud kohalikku toorainet: mõnes Nopri talu jogurtit, mõnes mustikaid, mõnes Värska mineraalvett. Peremees Silver Hüdsi räägib lugusid nii tänapäevast kui ka sootskaks olemise ajast.

Hind reisijale: 25 EUR
Hinna sees:
* bussikasutus (Tuuliku Reisid OÜ väikebuss)
* laadapääse (3 EUR)

Lisatasu eest:
* lõunasöök Värska tsäimajas 10 EUR
Supp, suitsuliha ja leib, rukkijahuvaht, köömnetee

Täiendav info: Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega