Narva. “Kremli ööbikud”

23. aug. – 24. aug. 2019
Transport: buss
Hind: 149 €
Vabu kohti: 3

Vabanes 3 kohta: kahekohaline tuba (2 kohta) ja koht naisele 2-kohalises toas!

1. päev, 23. august

Väljasõit kell 8.00 Võrust muusikakooli juurest, kell 8.30 Põlva bussijaamast ja kell 9.15 Tartust Vanemuise alumisest parklast. Võtame suuna Ida-Virumaale ja teeme esimese peatuse Avinurme puiduaidas. Kohalike puutöötraditsioonid on nii kuulsad, et Avinurmel on lootust pääseda UNESCO kultuuripärandi kandidaatide nimekirja. Lõunasöök.
Sillamäe
– linn, mille rajamisel 1950. aastatel raha ei loetud. Klassitsismi ja barokk-stiilimatkivad stalinistlikud hooned on linnas säilinud tänapäevani. Majutus Narvas (hotell “Narva”, 2-kohalised toad).

Kell 19:00 etendus “Kremli ööbikud” Kreenholmi manufaktuuri hoovis
Kestus: 3:20, vaheaeg 40 min.

Laval: Märt Avandi, Saara Kadak, Maria Annus, Katrin Pärn, Juss Haasma, Tambet Seling, Janek Joost, Priit Strandberg, Robert Linna

Siinsamas Eestis, kaugel Narvas on Joala tänav, kus kunagi mürises Kreenholmi manufaktuur. Sealsamas Eesti ja Venemaa vahel kuivanud jõesängis on saar, millest mõlemal pool voolab kaks korda aastas unustuse jõgi – Narva kosk. See tehas on parim paik, kus jutustada lugu NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest. See on parim paik, kus lasta kõlada Joala poolt surematuks lauldud lugudel ning lasta end kaasa kiskuda ansambli “Radar” rütmidest.

Kuid see lugu pole mitte ainult Joalast. See on üldistus tervest plejaadist Eesti muusikutest, omamoodi kremli ööbikutest, kes nõukoguliku meelelahutustööstuse masinavärki töös hoidsid ja kuulsust nautisid. See on lugu kuulsusest, kurbusest ja tüdimusest. See on lugu kuulsuse ihast ja oskusest seda kanda. See on lugu Jaak Joalast läbi tema poolt lauldud laulude sõnade.

2. päev, 24. august

Hommikusöök. Lähem tutvus Narvaga, külastused ja tegevuste järjekord täpsustamisel.

 • Rootsi lõvi mälestusmärk, vaated jõeorule
 • Hermanni kindluse õu, vaatame Venemaad
 • jõe-äärne promenaad, Narva Kolledž ja kunagine raekoda
 • Narva Aleksandri Suurkirik

Kirik ehitati aastatel 1881-1884 Kreenholmi manufaktuuri luterlastest töölistele. Tänaseks on II maailmasõjas hävinud kiriku kellatorn taastatud ja järge ootab Eesti suurim kuusnurkne kirikusaal. Võimalik on vaadata videoinstallatsiooni “Taevas Narva kohal”. Narva ajalugu tutvustav vaatemäng kuvatakse otse kiriku sisevõlvidele ning seda saab jälgida spetsiaalselt selleks kohandatud toolidest. Lisaks on võimalik külastada kiriku tornimuuseumi ja sõita liftiga 6. korrusele (nn. vaatekorrus).

Hind reisijale: 149 €
Hinna sees:

 • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
 • majutus koos hommikusöögiga hotellis “Narva”, koht 2-kohalises toas
 • teatripilet
 • Avinurme puiduaida külastus
 • lõunasöök
 • ekskursioonid Narvas ja Sillamäel
 • giid-reisijuhi teenused

Täiendava tasu eest (tasumine sularahas reisi ajal):

 • Narva Aleksandri Suurkiriku külastus 5 EUR, sooduspilet seenioridele 3 EUR

  Täiendav info:
  Loodusreisid OÜ
  tel. 78 22 822 või 52 92 514, info@loodusreisid.ee 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha

Tähtis reisiinfo

Etendus “Kremli ööbikud” on kahes vaatuses ning kestab 3 tundi ja 20 min. Vaheaeg kestab 40 minutit.
Etendusala asub Kreenholmi saarel ja on avatud kell 17:00–23:00 ning sinna pääseb vaid etenduse piletiga. Pilet kaotab saarelt väljudes kehtivuse.
Kuna Kreenholmi manufaktuur asub piiritsoonis, palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi (pass või ID-kaart).
Etendusalal on võimalik osta süüa ja juua. Valikus on soe toit, lisaks erinevad pirukad, koogid, võileivad, salatid jne. Kohvik on avatud ka tund peale etendust. Kiire teeninduse huvides soovitame kaasa võtta väikestes kupüürides sularaha.
Soovitame jalga panna mugavad jalatsid. Etendust mängitakse Kreenholmi manufaktuuri katuseta sisehoovis, mistõttu palume riietuda vastavalt ilmale, võtta kaasa vihmakindlad riided ning soe pleed. Vihmavarjud ei ole lubatud, kuna piiravad teiste külastajate vaatevälja.
Etenduse ajaks palume välja lülitada telefonid ja muud nutiseadmed. Soovitame telefonides võrguoperaatori valida käsitsi, et vältida juhuslikult Venemaa võrku sattumist.