Sügis Võrumaal

31. okt. – 01. nov. 2020
Transport: buss
Hind: 156 €
Vabu kohti: 4

Reisile kirjapaneku viimane päev on 28.10.

1. päev, 31. oktoober

Väljasõit on kell 8.00 Rakverest (bussijaama taga asuv parkla), kell 8.25 Väike-Maarjast (Grossi poe juurest) ja kell 10.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast.
Buss: Mikk-Reisid OÜ väikebuss

Võrus külastame Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi. Kreutzwaldi elumaja on ehitatud 1793. aastal, üheksa aastat pärast Võru linna asutamist. Aastal 1868 kirjutab Kreutzwald kirjas Koidulale: “Elamine suures linnas, kus igalt poolt mind kivimüürid kitsendaksid, saaks mulle kõige raskemaks nuhtluseks olema. Võru linnake on justkui minu tarvis ehitatud, sest et siin vesi, puud ja puhas tuuleõhk iial ei puudu.”

Lõunasöök.
Lähem tutvus uue näo saanud keskväljaku ja Katariina alleega.
Teeme jalutuskäigu Hinni kanjonis. Seitsme järve maal Rõuges asub Eesti sügavaim järv – Rõuge Suurjärv. Ümbruskonna järvedele avaneb ilus vaade Ööbikuoru nõlvadelt. Pesapuu vaatetorn. Majutus Kubija hotell-loodusspaas. Vee- ja saunakeskuse kasutus, samuti käimiskeppide laenutus sisaldub hinnas. Soovijatel on võimalik ette tellida buffee-õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

2. päev, 1. november
Hommikusöök. Lahkume hotellist kell 10.15.
Teeme peatuse Vastseliina piiskopilinnuse juures. Jalutuskäik linnuse territooriumil. Vastseliina linnus oli keskajal võimas kaitseehitis ja palverändude sihtpunkt. Imedesse uskujaid koguneb siin tänapäevalgi.
Misso kandis roheliste kuplite vahel asub Andri-Peedo talu. Tutvume tänapäevase moodsa taluga, kus kasvatatakse kitsi ja valmistakse kitsepiimatooteid. Vaatame, kuidas kitsed elavad, kuidas toimub töö laudas, kuidas jõuab kitsepiim pudelisse ja piimast valmistatud juustud karpi. Tutvume, milline väärtus lisandub toodetele eriti kvaliteetse sööda kasutamisega ning kitsedele heade elutingimuste loomisega. Tooteid saab maitsta ja ka talupoest kaasa osta.
Lõunasöök talu kohvikus.
Külastame Haanjas Vällamäe jalamil asuvat Mooska talu, kus elatakse kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Traditsiooniline suitsusaun ja sellega seotud kombestik on kantud UNESCO kultuuripärandi nimestikku. Kohalikku pärandkultuuri ja saunakombeid tutvustab perenaine Eda Veeroja.
Maitseme traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha, lisandiks koduleib ja võided.
Uue-Saaluse veinitalu külastus koos veinide degusteerimisega. Veinituur sisaldab ringkäiku marjapõllul, kus tutvume astelpaju ja viinamarjaistandusega. Veiniköögis tutvustatakse marja- ja puuviljaveinide tootmise tehnoloogiat ja seadmeid. Kohalikust toorainest valmistatud tooteid saab kaasa osta, vaata lähemalt https://uuesaaluseveinitalu.ee/pood/ 

Hind reisijale: 156 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus (20-kohaline väikebuss)
 • majutus (koht kahekohalises toas) Kubija hotell-loodusspaas koos hommikusöögi ning spaa- ja saunakeskuse kasutusega
 • Uue-Saaluse veinitalu külastus koos degusteerimisega (5 erinevat veini + suupisted)
 • Mooska talu külastus + degusteerimine (suitsusaunaliha, koduleib ja võided)
 • Andri-Peedo kitsefarmi külastus koos toodete degusteerimisega
 • lõunasöök Andri-Peedo talus (borš, leib, maitsevõi, kohupiimakook, kohv / tee)
 • Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi pääse

Lisatasu eest: 

 • lõunasöök Võrus (omal käel, vaba aja raames)
 • buffee-õhtusöök hotellis 15 EUR
  Salativalik, sea- või kanaliha / kala, lisandid (kartul, riis või tatar, soojad köögiviljad) ja magustoit (kook). Õhtusöögi juurde kuulub majakohv / tee, lauavesi, leib ja sai ning maitsevõi.
  Õhtusööki serveeritakse restoranis ajavahemikul 17.30 – 19.30

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Tähtis reisiinfo

 • Spaa- ja saunakeskus on laupäeval ja pühapäeval avatud kell 8.00 – 22.00, välisaunad on avatud kell 14.00 – 22.00. Alates kell 20.00 on spaa- ja saunakeskus vaid täiskasvanute päralt. Kuni 16-aastastel lastel on lubatud spaa- ja saunakeskuses viibida kuni kell 20.00.
 • Veekeskuse külastuseks soovitame kaasa võtta kummitallaga plätud.
 • Kõikides hotelli tubades on hommikumantlid, spaa-sussid ja föön.