Suvine Võrumaa (Tallinnast)

26. juuni – 27. juuni 2021
Transport: buss
Hind: 156 €
Vabu kohti: 14

1. päev, 26. juuni

Väljasõit on kell 7.30 Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) ja kell 10.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast.

Võrumaa eristub ülejäänud Eestist oma vaheldusrikka reljeefi, mosaiikse maastiku ja omanäoliste kultuuritraditsioonide poolest. Seda maanurka oma ürgorgude, metsade ning rohkete järvesilmadega on peetud Lõuna-Eesti ilusaimaks osaks.

Võrus külastame Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi. Kreutzwaldi elumaja on ehitatud 1793. aastal, üheksa aastat pärast Võru linna asutamist. Aastal 1868 kirjutab Kreutzwald kirjas Koidulale: “Elamine suures linnas, kus igalt poolt mind kivimüürid kitsendaksid, saaks mulle kõige raskemaks nuhtluseks olema. Võru linnake on justkui minu tarvis ehitatud, sest et siin vesi, puud ja puhas tuuleõhk iial ei puudu.”
Lõunasöök.
Lähem tutvus uue näo saanud linna keskväljaku ja Katariina alleega.
Teeme jalutuskäigu Nursi lähedal Rõuge ürgorus asuvas Hinni kanjonis. Tegu on 15-20 meetri sügavuse maalilise sälkoruga, kus paljandub devoni liivakivi. Hinni kanjoni põhjas voolab kiirevooluline oja, mis suubub Kahrila järve. Seitsme järve maal Rõuges asub Eesti sügavaim järv – Rõuge Suurjärv. Ümbruskonna järvedele avaneb ilus vaade Ööbikuoru nõlvadelt. Pesapuu vaatetorn.

Majutus Kubija hotell-loodusspaas. Vee- ja saunakeskuse kasutus, samuti käimiskeppide laenutus sisaldub hinnas. Soovijatel on võimalik ette tellida buffee-õhtusöök hotellis (lisatasu eest).

2. päev, 27. juuni

Hommikusöök. Lahkume hotellist kell 9.30.
Teeme peatuse Vastseliina piiskopilinnuse juures. Jalutuskäik linnuse territooriumil. Vastseliina linnus oli keskajal võimas kaitseehitis ja palverändude sihtpunkt. Imedesse uskujaid koguneb siin tänapäevalgi.

Haanja kõrgustiku keskosa on praeguse Võrumaa süda nii geograafiliselt kui kultuuriliselt. Künkad, käänulised teed, kümned väikesed järvesilmad ja põlised talukohad, mahlakas võro keel, hingega paigad ja huvitavad inimesed…

Kolotsi kitsetalu külastus.
Võimalust heita pilk talu igapäevaellu. Tutvus taluga ja toodete (nii kitsepiima- kui ka lehmapiimajuustud) degusteerimine. Tooteid saab ka kaasa osta.
Lõunasöök Vaskna talus. 
Külastame Haanjas Vällamäe jalamil asuvat Mooska talu, kus elatakse kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Traditsiooniline suitsusaun ja sellega seotud kombestik on kantud UNESCO kultuuripärandi nimestikku. Kohalikku pärandkultuuri ja saunakombeid tutvustab perenaine Eda Veeroja.
Maitseme traditsioonilisel viisil suitsutatud sealiha, lisandiks koduleib ja võided.
Uue-Saaluse veinitalu külastus koos veinide degusteerimisega. Veinituur sisaldab ringkäiku marjapõllul, kus tutvume astelpaju ja viinamarjaistandusega. Veiniköögis tutvustatakse marja- ja puuviljaveinide tootmise tehnoloogiat ja seadmeid. Kohalikust toorainest valmistatud tooteid saab kaasa osta, vaata lähemalt https://uuesaaluseveinitalu.ee/pood/ 

Hind reisijale: 156 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • majutus (koht kahekohalises toas) Kubija hotell-loodusspaas koos hommikusöögi ning spaa- ja saunakeskuse kasutusega
 • Uue-Saaluse veinitalu külastus koos degusteerimisega (5 erinevat veini + suupisted)
 • Mooska talu külastus + degusteerimine (suitsusaunaliha, koduleib ja võided)
 • Kolotsi talu külastus koos toodete degusteerimisega (erinevad juustud + tee)
 • lõunasöök Vaskna talus
 • Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi pääse
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest: 

 • lõunasöök Võrus (omal käel, vaba aja raames)
 • pääse Vastseliina linnusesse, täpsustame hinda
 • buffee-õhtusöök hotellis 15 EUR
  Salativalik, sea- või kanaliha / kala, lisandid (kartul, riis või tatar, soojad köögiviljad) ja magustoit (kook). Õhtusöögi juurde kuulub majakohv / tee, lauavesi, leib ja sai ning maitsevõi.
  Õhtusööki serveeritakse restoranis ajavahemikul 17.30 – 19.30

Lugemist raamatusõpradele

Erkki Koort “Salakuulaja Vastseliinas”
1385. aasta suvel saabub Tartu piiskopkonna Vastseliina linnusesse sõjasulaseks noor Markus. Vaid inimpõlv varem on linnuse kabelis toimunud ime, mille tulemusena lubab paavst patulunastust kõigile, kes kabelit külastavad.
“Salakuulaja Vastseliinas” on eellugu raamatutele “Kättemaks Kirumpääl” ja “Veritasu Tartus”. Kõik need viivad lugeja 14. sajandi viimase veerandi intriigidesse Tartu piiskopkonnas ja Liivimaal, aga eelkõige jutustavad loo inimestest nende keskel.

NB! Raamatut “Salakuulaja Vastseliinas” saab osta ka meie büroost. 

Täiendav info: Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Spaa- ja saunakeskus on laupäeval ja pühapäeval avatud kell 8.00 – 22.00, välisaunad on avatud kell 14.00 – 22.00. Alates kell 20.00 on spaa- ja saunakeskus vaid täiskasvanute päralt. Kuni 16-aastastel lastel on lubatud spaa- ja saunakeskuses viibida kuni kell 20.00.
  • Veekeskuse külastuseks soovitame kaasa võtta kummitallaga plätud.
  • Kõikides hotelli tubades on hommikumantlid, spaa-sussid ja föön.