Teatrireis Tallinnasse

20. okt. – 21. okt. 2018
Transport: buss
Hind: 125 €
Reis on välja müüdud !

1. päev, 20. oktoober

Väljasõit kell 7.30 Antslast, kell 8.00 Võrust muusikakooli juurest ja kell 9.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast. Kohvipeatus Kükital, sõit Tallinnasse. Teeme peatuse Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali juures.
Kell 14.00 külastame taasavatud Maarjamäe lossi ja näitust “Minu vaba Eesti”. Majutus kesklinnas, Original Sokos Hotel Viru (2-kohalised toad). Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks.

Kell 19:00 etendus “Eesti matus” Eesti Draamateatris
Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Priit Pedajas
Kunstnik: Pille Jänes
OsadesChristopher Rajaveer, Liisa Saaremäel, Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Tõnu Oja, Tõnu Kark, Ester Pajusoo.

Etenduse kestus: 2 tundi

Andrus Kivirähki näidend on ühe Eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired. Kes lõhub nüüd puud, kes võtab kartuli üles, kes korjab õunad? Mis saab siis, kui vanad enam ei suuda ja noored ei enam ei taha, aga töö tahab tegemist, sest aastasadu on eestlane end omal maal tööga tapnud? Mida arvata matustest, mis pulmadeks kipuvad kujunema?

2. päev, 21. oktoober

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg. Lahkume hotellist kell 10.30.
Külastame Keila-Joa lossi. 1833. aastal rajatud neogooti stiilis mõisal on rikas ajalugu ja imeline asukoht – orus voolav kärestikuline jõgi, 6 m kõrguselt langev kosk ja imekaunid vaated ümbrusele.
Vene tsaaririigi hümni “Jumal keisrit kaitse sa!” viisi autor Aleksei Lvov kandis selle esmakordselt ette Keila-Joal.
Lõunasöök Ruunawere postimõisas. 

Peahoone sai valmis 1824. aastal ning endiselt on alles haruldane kaminalõõr, hiigelsuur mantelkorsten. 1992. aasta 16. juuni keskööl, kui Eesti sai oma raha – Eesti krooni, kogunes rahvahulk postijaama hoovi viimaseid rublasid matma. Mälestuskivi on säilinud tänaseni.

Hind reisijale: 125 €
Soodushind 120 € (õpetaja, üliõpilane, pensionär)
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • teatripilet
 • majutus koos hommikusöögiga hotellis Sokos Hotel Viru, koht 2-kohalises toas
 • reisijuhi teenused
 • kohalik giid Maarjamäe lossis ja Keila-Joal
 • lõunasöök Ruunawere postimõisas

Lisatasu eest:

 • pääsmed
  Maarjamäe loss (sealhulgas näitus “Minu vaba Eesti”) 7 EUR, sooduspilet 5 EUR (pensionärid, tudengid, õpilased, ISIC ja ITIC kaardi omanikud)
  Keila-Joa loss 8 EUR, sooduspilet 5 EUR (õpilane, pensionär)

Foto autor: Tõnu Tunnel