Tartu. “Niskamäe naised”

04. märts – 05. märts 2023
Transport: buss
Hind: 115 €
Vabu kohti: 8

1.päev, 4. märts
Väljasõit on kell 11.00 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5) ja kell 11.20 Jürist Alexela parklast (Ringi tee 1).
Külastame Järvamaal Esna külas asuvat omanäolist Esna galeriid.
Galerii on ajaloolise Esna raudteeasula endises kauplusehoones 2019. aasta kevadel avatud kaasaegne näituste ja kultuurisündmuste toimumispaik. Perenaine ja kuldtikandimeister Lilian Bristol tutvustab galeriid ja kuldtikanditega seonduvat.
Sõit Tartusse, majutus hotellis Dorpat (kahekohalised toad).
Vaba aeg lõunapausiks omal käel.

Kell 19.00 – etendus “Niskamäe naised” Vanemuise suures majas
Perekonnasaaga kahes vaatuses, kestus 2h 55 min.
See on lugu tugevatest naistest ja hingelistest meestest, samuti traditsioonide jõust ja maa väest.
Niskamäe põlistalu valitseb vanaperenaine, kelle järglaseks peab saama tema poeg. Poeg armub aga ülepeakaela haritud linnatüdrukusse, kes näeb oma pere tulevikku hoopis teisiti kui vanaperenaine seda sooviks. Algab võitlus kaasaja nõuete ja vanade kommete, unistuste ja kohustuste, vere- ja armusidemete vahel.
See suur eepiline draama kujutab neid valikuid, mille ees seisab inimene alati, ajastust hoolimata. Siin on nii vanatestamentlikku vankumatust kui põhjamaa lühikese suve hullutavaid ihasööste, nii pisiasjalikke intriige tagatubades kui saladuslikke suusaretki metsades. Lavastust saadab elav muusika. Tangod, polkad ja jenkad tulvavad armastusest ja igatsusest. Vanaperenaine võitleb lõpuni ega anna armu ei endale ega teistele, sest mängus on Niskamäe tulevik.
Hella Wuolijoki ehk Hella Murrik on Eesti päritolu Soome kirjanduse klassik, kelle loomingus on sageli esil võimsad naised. Vanemuise „Niskamäe naiste“ dramatiseering põhineb kahel Wuolijoe viiest näidendist koosneval tsüklil: näidenditel „Niskamäe naised“ ja „Niskamäe leib“.

Loviisa rolli eest lavastuses “Niskamäe naised” sai Külliki Saldre Eesti Teatriauhindade 2022. aasta naispeaosa auhinna.
2022. aasta kunstnikuauhinna laureaat kujunduste eest lavastustele “Niskamäe naised” ja “Sume on öö” (Ugala) on Lilja Blumenfeld.

2. päev, 5. märts
Hommikusöök hotellis. Soovijatega teeme jalutuskäigu südalinnas ja külastame 19. saj. linnakodaniku muuseumi. Muuseum asub Tartu vanalinna ühes omanäolisemas osas, 1740. aastatel valminud puust elumajas.  Muuseumikülastaja leiab eest 1830. aastate keskklassi linnakodaniku kodu. Biidermeieri ajastule iseloomulikus stiilis on sisustatud elutuba, söögituba ning majaperemehe töö- ja magamistuba. Hubase õhkkonna loob maja keskel asuv köök paljude majapidamistarvete ja töökorras Inglise pliidiga.
Orienteeruvalt kell 13.00 asume koduteele.

Hind reisijale: 115 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus (LUX Charter OÜ)
 • majutus koos hommikusöögiga hotellis Dorpat (koht kahekohalises toas)
 • teatripilet (koht parteri 1. – 2. reas või 5. reas)
 • kohalik giid Tartus ja 19. saj. linnakodaniku muuseumis

Lisatasu eest:

 • Esna galerii külastus, täpsustame hinda
 • 19. saj. linnakodaniku muuseumi pääse 4 EUR, pensionäridele 2 EUR
 • üksinda toas, lisamakse 23 EUR

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega