Viljandi ja Mulgimaa (algus Rakverest)

26. juuni – 27. juuni 2021
Transport: buss
Hind: ...€
Vabu kohti: jätkub

Programm on valmimas!

1. päev, 26. juuni    PÄEV PÕHJA-VILJANDIMAAL
Väljasõit Rakverest ja Väike-Maarjast, kellaajad täpsustamisel.
Energia talu
asub Navesti jõe ääres ja tegeleb ravimtaimede kasvatamise ja töötlemisega. Ravimtaimede põld, lilleniidud ja jalutuskäik jõe äärde, ekskursioon koos taimetargaga ravimtaimede õpperajal. Teemaja koos vaatetorniga,  liigirikas iluaed, pojengide ja flokside kollektsioonaed, kiviktaimlad.
Kaevandi talu külastus. Talu kasvatab peamiselt traditsioonilisi taluaia lilli (pojengid, floksid, hostad jne.). Ekskursioon iluaias ja muud jutud perenaise saatel.
Viljandi on Eesti mägiseim linn, mida ilmestavad põlispuudega pargid, käänulised tänavad ja võimsa ordulinnuse varemed. Teeme jalutuskäigu lossimägedes ja vanalinnas ning vaatame linna veetorni kõrgematelt korrustelt.

Kondase keskuse külastus. Alates 2006. aastast ilmestavad Viljandi linnapilti suured värvilised betoonmaasikad. Maasikas on kujunenud linna ja Kondase keskuse sümboliks ning see pärineb Viljandi tuntuima naivistist kunstniku Paul Kondase maalilt “Maasikasööjad” (1965).
Kohtumine muinasjutuvestja Piret Pääriga. 
Majutus ja õhtusöök Männiku metsatalus.

2. päev, 27. juuni    PÄEV MULGIMAAL
Hommikusöök. Mulgi savikoda

Mustla ja Mulgi majakas. Kunagise Mustla piimatööstuse korstna tipus lehvib 28 meetri kõrgusel Eesti lipp, mis Pika Hermanni ja Suure
Halliste kirik, Jüri Arraku altarimaal. Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves laulatati Halliste kirikus.
Kulla omaaegne leerimaja, tänane vallamaja koos raamatukoguga. Ehitatud aastal 1902. Algselt leerimaja, siis koolimaja. Nüüdseks pikalt ja põhjalikult restaureeritud hoone, nimetatud ka üheks kaunimaks vallamajaks ja maa-raamatukoguks terves Eestis. Lihtsa luksuse eest peab tänama rohkem kui sajand tagasi elanud Mulgimaa talude peremehi. Sel perioodil oli talusid ehitades kombeks võtta eeskuju mõisnikelt, ka hooneid sisustades. Ilus ja uhke ajalooline hoone.
Karksi-Nuia ja Mulgimaa pealinn Abja-Paluoja, lõunapaus.
Mulgi keraamika, Mulgi Savikoja külastus. 

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega