Viljandi ja Mulgimaa (Rakverest)

26. juuni – 27. juuni 2021
Transport: buss
Hind: 145 €
Vabu kohti: 15

1. päev, 26. juuni
PÄEV PÕHJA-VILJANDIMAAL

Väljasõit on kell 7.30 Rakverest AQVA hotelli parklast ja kell 8.00 Väike-Maarjast Grossi poe juurest. 
Energia talu
asub Navesti jõe ääres ja tegeleb ravimtaimede kasvatamise ja töötlemisega. Ravimtaimede põld ja õpperada, lilleniidud ja jalutuskäik jõe äärde. Ekskursiooni juhib ja talu tegemisi tutvustab Aivar Siim. Teemaja koos vaatetorniga,  liigirikas iluaed, pojengide ja flokside kollektsioonaed, kiviktaimlad.
Kaevandi talu külastus. Talu kasvatab peamiselt traditsioonilisi taluaia lilli (pojengid, hostad jne.). Ekskursioon iluaias perenaise saatel.
Viljandi on Eesti mägiseim linn, mida ilmestavad põlispuudega pargid, käänulised tänavad ja võimsa ordulinnuse varemed. Teeme jalutuskäigu lossimägedes ja vanalinnas ning vaatame linna veetorni kõrgematelt korrustelt.
Kondase keskuse külastus. Alates 2006. aastast ilmestavad Viljandi linnapilti suured värvilised betoonmaasikad. Maasikas on kujunenud linna ja Kondase keskuse sümboliks ning see pärineb Viljandi tuntuima naivistist kunstniku Paul Kondase maalilt “Maasikasööjad” (1965).
Majutus ja õhtusöök Männiku metsatalus. Kohtumine jutuvestja Piret Pääriga. 

2. päev, 27. juuni
PÄEV MULGIMAAL

Hommikusöök.
Mulgi keraamika, Mulgi Savikoja külastus. 
Erinevate sõdade käigus kannatada saanud Halliste kirik sai tänase ilme 1991. aastal kohaliku algatuse toel. Kirikul on pühakodades harvaesinev musta värvi lagi. Omanäolise altarimaali autoriks on Jüri Arrak.
Omaaegne Kulla leerimaja (tänane vallamaja koos raamatukoguga) on ehitatud aastal 1902. Nüüdseks on hoone pikalt ja põhjalikult restaureeritud ning nimetatud üheks kaunimaks vallamajaks ja maa-raamatukoguks terves Eestis. Lihtsa luksuse eest peab tänama rohkem kui sajand tagasi elanud Mulgimaa talude peremehi. Sel perioodil oli talusid ehitades kombeks võtta eeskuju mõisnikelt, ka hooneid sisustades. Ilus ja uhke ajalooline hoone.
Lõunapaus.
Karksi-Nuia. Lähem tutvus Mulgimaa pealinna Abja-Paluojaga. 2021. aastal on Abja-Paluoja soome-ugri rahvaste kultuuripealinn. Tegevused ja külastused Abja – Karksi – Suislepa – Mustla piirkonnas on veel täpsustamisel. 

Hind reisijale: 145 EUR
Hinna sees: 

 • bussikasutus (reis toimub väikebussiga, max 16 reisijat, vajadusel suurem buss)
 • majutus Männiku Metsatalus (2-kohalised toad) koos hommikusöögiga
 • õhtusöök Männiku talus
 • õhtused jutud (jutuvestja Piret Päär)
 • Kondase keskuse ja Viljandi veetorni pääse
 • Halliste kiriku külastus
 • Kaevandi talu külastus
 • reisijuhi teenused, kohalik giid Mulgimaal

Lisatasu eest: 

 • programm Energia talus 10 EUR (ravimtaimeretk + taimetee ja tervislik amps teemajas)
 • lõunasöök teisel päeval, täpsustame hinda

Lugemist raamatusõpradele:

Mulgi keelen ja meelen. Koostamine: Silvi Väljal, Lembit Eelmäe
Kaunis om me emäkiil – mulgi kiil. Ku sa tahat täädä, kui ilusti kõlap sii kiil, midä kõnel siu emä, vanaemä, vaaremä, mulgi rahva sugu, temä vapper vanemb Lembitu, me kirjamiis August Kitzberg, laulik-poeet Hendrik Adamson, Mulkide Seltsi edimine vanemb kindral Jaan Soots – tii valla sii lugemik ja su ehen avaneve mulgi rahva kiil ja perimuskultuur.

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega