Võrumaa parimad paigad

11. mai – 12. mai 2019
Transport: buss
Hind: 135 €
Vabu kohti: jätkub

Kuulgõ’ kullä kolgarahvas, veererahvas veidökõnõ, siih om naase’ naarulise’, Kuldatsäuga kullakõsõ’, säläh omma’ imerõiva’, hõpõ ehte’ ilosamba’, sõna’ võta sõlõ alta, helü hõpõ kõrra päältä, laula umast Verska veerest – ilosambast elopaigast. (Anna Kõivo)

1. päev, 11. mai

Väljasõit kell 7.00 Pärnust hotell “Pärnu” eest, kell 7.30 Kilingi-Nõmme bussijaamast ja kell 8.30 Tõrva bussijaamast.

Sõit Värskasse. Seto talumuuseum Värskas annab ülevaate 20. sajandi alguse jõuka seto talu töödest ja tegemistest, seto rahvarõivastest, kommetest jne. Ekskursioon muuseumis ja lõunasöök muuseumi tsäimajas. Väike kontsert-tutvustus Seto folklooriansamblilt „Kuldatsäuk“. Ansambel kannab erinevaid seto rahvarõivaid, varasemaid valgeid ja hilisemaid tumedaid kitasnikke, pikki tikitud ja lühemaid kootud käistega pluuse. Näha saab vallaliste ja abielunaiste argi- ja pidupäevarõivaid, rohkelt hõbeehteid (tsäposkad, keed, kuhiksõled).

Külastame Vahtraoru talus asuvat Vana Jüri seebipoodi. Talus tegeldakse käsitööseepide valmistamisega (Petseri paaba luksseep, Kiusupunni seep, kooriv seep Piusa liivaga, Tobrova tõrvas jne.). Erinevate seepide valmistamisel kasutatakse lisaks taimsetele rasvadele ja õlidele ka kohalikku toorainet: Petseri kloostri pühitsetud vesi, Piusa liiv, kuivatatud õunad, Värska mineraalvesi, mesi, mustikaseemned, männitõrv, saialille õied jne. Võimalus seepe kaasa osta.
Obinitsas teeme peatuse Lauluemade nõlval ja vaatame tsässonat. Astume sisse Seto ateljee-galeriisse ja tutvume Kauksi Ülle ja Riitsaare Evari tegemistega (hõbeehted, trükitud tapeedid). Õhtusöök ja majutus Kubija hotell-loodusspaas, 2-kohalised toad. Hotelli vee- ja saunakeskuse kasutus sisaldub hinnas.

2. päev, 12. mai

Hommikusöök. Lahkume hotellist kell 10.00.
Külastame Haanjas Vällamäe jalamil asuvat Mooska talu, kus elatakse kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Kohalikku pärandkultuuri ja saunakombeid tutvustab perenaine Eda Veeroja. Traditsiooniline suitsusaun ja sellega seotud kombestik kantud UNESCO kultuuripärandi nimestikku. Lõunasöök.
Külastame Teppo lõõtsatalu. August Teppo (1875–1959) on jäädvustanud end kultuurilukku lõõtspillide valmistajana. Teppo valis hoolikalt pillide korpuse ja keelte materjale, töötas välja pillide valmistamise tehnika ning tegi ise vajalikud peened ja täpsed tööriistad. Puidust osad on tehtud vahtrast, tammest ja õunapuust, pillid on kunstipäraselt kaunistatud vasest või valgevasest ornamentidega. Pillide suurimaks väärtuseks on eriline kõla ja häälestuse harukordne püsivus, mis on saavutatud vaid meistrile teada olnud erilise pillikeelte valmistamise ja nende karastamise oskusega. Lõõtsamuuseumit tutvustab August Teppo lapse-lapselaps Priidu Teppo. Põgus peatus Võrus, soovi korral jalutuskäik Katariina alleel ja Tamula-äärsel promenaadil.

Hind reisijale: 135 €
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • majutus koos hommikusöögiga Kubija hotell-loodusspaas (koht 2-kohalises toas)
 • hää seto süük Värskas muuseumi tsäimajas
 • folklooriansambli „Kuldatsäuk“ kontsert (kestus 20-30 min.)
 • programm Mooska talus koos suitsuliha degusteerimisega
 • Seto ateljee-galerii, Seto talumuuseumi ja Teppo lõõtsatalu külastus / pääsmed
 • õhtusöök Kubija hotellis (buffee-laud: praad ja magustoit, värsked salatid, kohv, tee, lauavesi)
 • giid-reisijuhi teenused
 • hotelli spaa – ja saunakeskuse kasutus lahtioleku aegadel
 • hommikumantli ja spaa-susside kasutamine
 • käimiskeppide laenutus Kubija hotellis

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha