Fjordide maa Norra

9 päeva
07. juuli – 15. juuli 2020
Transport: buss, laev
Hind: 630 €
Vabu kohti: 22

Norra uhkuseks on kaunis loodus. Majesteetlikud fjordid, kärestikulised jõed, lumised mäed ja maalilised orud – kõik see pakub unustamatuid elamusi. Norralased armastavad oma maad ja oskavad seda hoida, oskus elada loodusega kooskõlas on imetlusväärne.
Väga hea ja mitmekesise programmiga reis!

1. päev, 7. juuli

Väljasõit Võrust muusikakooli juurest kell 11.30, Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 12.30, Rakverest AQVA hotelli juurest kell 14.30. Tallinnast tulijatega kohtume reisisadama D-terminali ees parklas bussi juures kell 15.45 – 16.00.

Kell 18.00 väljub laev Stockholmi. Öö laevas 4-kohalistes B4 kajutites. Kõrgema klassi aknaga kajut (või 2-kohaline B-klassi kajut) lisatasu eest. Soovijatel on võimalik ette tellida õhtusöök / hommikusöök laevas.

2. päev, 8. juuli

Hommikul kell 10.15 Rootsi aja järgi saabub laev Stockholmi. Vahepeatustega sõit läbi Rootsi Norrasse. Majutus Kirkenaeri lähedal külalistemajas 2-3 kohalistes tubades. Soovijatel on võimalik ette tellida õhtusöök.

3. päev, 9. juuli

Hommikusöök. Sõit Elverum – Hamar. Pilguheit kummulipööratud viikingilaevale ehk Hamari jäähallile. Lillehammeris on võimalik sõita suusatõstukiga ja nautida vaateid linnale. Maihaugeni vabaõhumuuseumis jalutades saab ülevaate norralaste elust-olust mitmel eri sajandil. Dovre rahvuspargi keskus Dombåsis. Ööbimine Dombåsi lähedal puhkemajades. 4-kohalised majad, igas majas 2 kahe- kuni neljakohalist tuba ja täisvarustusega köök.

4. päev, 10. juuli

Hommikusöök. Euroopa kõrgeim püstloodis kaljusein Trollveggen. Sõidame ilusatel mägiteedel, sealhulgas kuulsal 11 serpentiiniga Trollide teel. Pärast praamisõitu üle Norddalsfjordi jätkame sõitu nn. “Kuldsel marsruudil” Geirangerisse. Kell 14.30 laevasõit (kestus 1,5 tundi) maalilisel Geirangeri fjordil. Ööbimine Innvikis või selle lähedal. Soovijatel on võimalik ette tellida õhtusöök.

5. päev, 11. juuli

Hommikusöök. Jalutuskäik Briksdali liustiku juurde pakub meeldejäävaid vaateid. Praamisõit üle Sognefjordi. Hopperstadi puukirik  – üks paarikümnest tänapäevani säilinud ilma naelteta ehitatud kirikutest. Sõit Vikafjelli mägiteel. Ööbimine Flatlandsmo kämpingus (4-kohalised majad või 2-4 kohalised toad hostelis). Majades on olemas kööginurk, hostelimajas täisvarustusega köök.

6. päev, 12. juuli

Hommikusöök. Sõit Bergenisse. Jalutame kuulsal Bryggeni kaldapealsel ja külastame eksootilist kalaturgu. Sõidame funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile (320 m üle merepinna), kust avaneb imeilus vaade kogu linnale ja rannikule. Pealelõunal jätkame vahepeatustega sõitu Geilo suunas. Steindalsfossen on kosk, mille tagant on võimalik läbi jalutada. Imetleme Måbødaleni orgu ja  kuulsat 182 m kõrgust Vøringfosseni koske. Sõit üle kividerohke ja tundrailmelise Hardangervidda mägiplatoo. Ööbimine Øeni külalistemajas (2-4 kohalised toad), täisvarustusega köögis on olemas kõik lauanõud ja tarvikud.

7. päev, 13. juuli

Hommikusöök. Norra pealinna Oslo päev. Külastame omanäolist Vigelandi skulptuuride parki. Käime Bygdøy saarel, võimalus külastada Kon-Tiki ja polaarlaeva Fram muuseume. Ööbimine juba tuttavas Skaslieni külalistemajas, 2-3 kohalised toad. 

8. päev, 14. juuli

Hommikusöök. Vahepeatustega sõit Stockholmi. Kell 17.30 väljub laev Tallinna suunas. Öö laevas 4-kohalistes B4 kajutites.  Laevas saab nautida vaateid Stockholmi saarestikule ja osaleda rikkalikus meelelahutusprogrammis.

9. päev, 15. juuli

Kell 10.00 saabub laev Tallinna reisisadama D-terminali. Kodutee suunal Tallinn – Rakvere – Tartu – Võru.

Hind reisijale: 630 €
Hinna sees:

 • mugavustega bussi kasutus (Mikk-Reisid OÜ)
 • bussi ülevedu Tallinn – Stockholm – Tallinn suunal
 • laevapiletid kajutikohaga 4-kohalises B4 kajutis suunal Tallinn – Stockholm – Tallinn
 • 2 laevasõitu üle fjordide
 • 6 ööbimist puhkemajas/külalistemajas / hotellis
 • 6 hommikusööki Norras
 • reisijuht-giidi teenused (Viire Vahtra)

Lisatasu  eest (tellimine ja tasumine enne reisi)

 • reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja/või reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus)

Täpsustame iga reisijaga eraldi. Kindlustuse vormistamiseks vajatakse reisija nime ja isikukoodi, oma soovist palume teatada tel. 78 22 822

 • toitlustamine laevas
  hommikusöök (Grande Buffet) 13 €
  õhtusöök (Grande Buffet) 34 € 

NB! Antud hinnad kehtivad ettetellimisel, laevast kohapealt ostes on hind mõnevõrra kallim.

Tasulised ettevõtmised (tasutakse sularahas reisi ajal):

 • laevasõit Geirangeri fjordil – 330 NOK, lastele 165 NOK
 • funikulööriga sõit Bergenis Floyeni mäele (edasi-tagasi) – 80 NOK
 • Maihaugeni vabaõhumuuseum – 115 NOK rühma liikmele
 • Kon-Tiki muuseum – 60 NOK (kui rühmas on vähemalt 10 inimest)
 • polaarlaeva Fram muuseum – 70 NOK (kui rühmas on vähemalt 15 inimest)
 • suusatõstuk Lillehammeris – 60 NOK (edasi-tagasi), 40 NOK (üks suund)
  2020. aasta hindu täpsustame.

Lugemist raamatusõpradele:

Tony Allen “Viikingid. Heitlus aegade lõpus”
Vähem kui 250. aastaga ehk 8. saj. lõpust kuni 11. saj. keskpaigani muutsid viikingid uueks kogu Euroopa. Nad alustasid küll röövlitena, kuid ajapikku said nendest maadeavastajad ja -vallutajad ning seaduseandjad ja riikide asutajad. Eelkõige olid viikingid meresõitjad. Põhjala meremehed seilasid põhja ja lääne suunas kaugemale kui ükski teine Euroopa rahvas enne neid. Nad asutasid oma koloonia Gröönimaa läänerannikul ja jõudsid peaaegu 500 aastat enne Christoph Kolumbust Ameerikasse … Väikeses paadis suurte Norra fjordide hallide ja ligipääsmatute seinte vahel on lihtne aru saada, kuidas tekkisid legendid Valhallast ja karmidest Skandinaavia jumalatest. Sombusel ja udusel päeval pole raske endale ette kujutada, kuidas viikingid nendel salapärastel vetel seilasid, aerudelt tilkumas veepiisad vaiksele veepinnale, avastamaks laugemaid rannikuid …

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Tähtis reisiinfo

 • Reisiks on vajalik pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart. Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust!
 • Riietus peaks sobima liikumiseks igasuguse ilmaga. Mugavad jalanõud, tuulekindel jope.
 • Ööbitakse kämpingutes ja külalistemajas. Kämpingumajad on valdavalt 4-kohalised, külalistemajas on toad 2 – 4-kohalised. Täpsem kirjeldus reisiprogrammis.
 • Tekid-padjad on kõikides kämpingutes/ puhkemajades olemas. Seega kaasa voodilinad, käterätt ja padjapüür.
  Skaslieni külalistemajas, samuti Innvik Fjordhotellis sisaldub voodipesu kasutus juba hinnas, ülejäänud 3 ööbimiskoha jaoks on voodilinad-padjapüür-käterätt vajalikud. 
 • Kõikides ööbimiskohtades on küll elektriküte, aga soovitame kaasa võtta kerge teki või pleedi – juhuks kui puhkemaja vihmase ilma korral tundub jahedana.
 • Kämpingutes on kööginurk, kerge eine valmistamiseks on olemas elektripliit ja põhilised köögitarbed.