Kaliningrad

5 päeva
05. aug. – 09. aug. 2019
Transport: buss
Hind: 320 €
Vabu kohti: 18
Viisa: 64 €

NB! Väljasõit on Rakverest, Tallinnast ja Pärnust!

1. päev, 5. august

Väljasõit on kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 7.30 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5) ja kell 9.30 Pärnust hotell “Pärnu” eest.
Lõunapaus Leedus.
Leedu – Venemaa piiri ületus Sovetskis (Tilsitis). Õhtuks jõuame Kaliningradi. 1255 a. rajas Saksa Ordu Ida-Preisimaale linnuse, mis sai nime Königsberg (saksa k. `kuninga mägi`) ordut toetanud Tšehhi kuninga Ottokar II järgi. Kuni aastani 1525 oli Königsberg Saksa Ordu kõrgmeistri ja 1525 – 1618 Preisimaa hertsogi residents. Hiljem on olnud linn nii Preisimaa kuningriigi kui ka Saksa keisririigi võimu all. 1939 elas Königsbergis ca 372 000 inimest.
II maailmasõjas purustati linn peaaegu täielikult. Aastal 1946 sai Vene NFSV-ga liidetud Königsberg Mihhail Kalinini järgi nime Kaliningrad. Majutus hotellis Kaliningrad*** (2-kohalised toad, 3 ööd samas hotellis).

2. päev, 6. august

Hommikusöök. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Dhona tornis asub merevaigumuuseum. Ajaloolisel Kneiphofi saarel paikneb osaliselt restaureeritud Kaliningradi toomkirik, kus krooniti Preisi kuningaid ja kus asub Saksa filosoofi Immanuel Kanti viimane puhkepaik. Üks kõigi aegade mõjukamaid mõtlejaid veetis Kaliningradis kogu oma elu ega reisinud siit kunagi kaugemale kui paarsada kilomeetrit. Jalutuskäik saarelt üle Meesilla preisi-stiilis kvartalisse. Maailmamere muuseum – legendaarse uurimislaeva „Vitjaz” lugu.

3. päev, 7. august

Hommikusöök. Väljasõit Baltiiskisse. Wisla maasäärel asuv ainulaadne kuurortlinn kandis enne II maailmasõda Pillau nime, aastatel 1921-1945 asus Pillaus Saksa mereväebaas. Tänane Baltiisk on linn, kus asub Venemaa suurim Läänemere-äärne mereväebaas. Meenutused Ida-Preisimaa aegadest ja tutvus linnaga.  Pealelõunal tagasi Kaliningradi. Laevasõit mööda Pregolja jõge.

4. päev, 8. august

Hommikusöök. Merevaigu-pealinn Jantarnõi. Vaatame, kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. Suvituslinn Svetlogorsk (Rauschen) oli 19. sajandi alguses armastatud puhkepaigaks saksa haritlaskonna hulgas. Siin suvitas enne Nidasse kolimist ka Thomas Mann.  Kura säär rannaäärsete liivadüünidega kanti UNESCO maailmapärandi nimekirja aastal 2000. Ligikaudu 100 km pikkune maariba kuulub osaliselt Leedule ja osaliselt Venemaa Kaliningradi oblastile. Ööbimine Leedus Nida lähedal, hotell “Nidos Banga”, 2-kohalised toad.

5. päev, 9. august

Hommikusöök. Ekskursioon Klaipedas. Aastast 1525 oli tollal Memeli nime kandnud linn Preisimaa hertsogiriigi, hiljem Preisimaa kuningriigi osa. Aastatel 1807-1808 oli Memel Preisimaa ajutine pealinn, 1871. aastast Saksa keisririigi kirdepoolseim linn. Sammume läbi selle piirkonna aegade loo ning teeme tutvust ka tänapäevase Klaipedaga. Kojusõit läbi Leedu ja Läti. Hilisõhtuks tagasi kodus.

Hind reisijale: 320 €
Hinna sees:

 • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud (teemaksud, parkimine)
 • majutus (4 ööd) koos hommikusöökidega
 • bussi ülevedu Kura säärelt Klaipedasse
 • reisijate praamipiletid
 • giid-reisijuhi teenused (Tiina Kattel)

Lisatasu eest:

 • Venemaa viisa 64 €
 • pääsmed ja tasulised ettevõtmised
  Kaliningradi toomkirik 250 RUB
  laevasõit mööda Pregolja jõge 500 RUB
  Jantarnõi merevaigukarjäär 250 RUB
  merevaigumuuseum
  uurimislaev “Vitjaz”
 • meditsiiniabikindlustus (Venemaale reisijatele kohustuslik)
  Kindlustuse hind sõltub vanusest, täpsustame iga reisijaga eraldi.

Viisa vormistamiseks on kohustuslik omada Venemaal kehtivat meditsiiniabikindlustust, mille kindlustuskate on vähemalt 35 000 EUR. Kui reisijal on see olemas, siis palume viisa vormistamiseks poliisi koopiat. Kui reisijal ei ole meditsiiniabikindlustust, siis vormistame selle meie büroos.

Lugemist raamatusõpradele:

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha

Tähtis reisiinfo

NB! Viisa vormistamiseks vajame reisija passi, 1 värvilist dokumendifotot mõõtmetes 35 x 45 mm (hele taust) ja isiklikke andmeid (sünnikoht, elukoht, töökoht, amet, kontakttelefon, isikukood, nime muutnud naistel ka neiupõlvenimi). Foto ei tohiks olla vanem kui 6 kuud. Palun kontrollida, et pass oleks kehtiv veel vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu ja et passis oleks veel vähemalt 2 vaba lehekülge. Passipilt ei sobi viisa vormistamise jaoks!