Kuramaa ringreis

3 päeva
30. juuli – 01. aug. 2021
Transport: buss
Hind: 210 €
Vabu kohti: 4

Kui keegi tahab veel reisiga liituda, siis tuleks endast märku anda hiljemalt teisipäeval, 27.07

1. päev, 30. juuli

Väljasõit on kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli eest parklast, kell 8.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast ja kell 9.15 Valgast Selveri parklast. Sõit Lätimaale. Maalilises Abava jõe orus asuv väikelinn Sabile on kantud Guinessi rekordite raamatusse, kui Euroopa kõige põhjapoolsem ajalooline viinamarjakasvatusala. Vaatame Sabilet, degusteerime kohalikke veine ühes pere-ettevõttes ja räägime perenaisega viinamarjade kasvatamisest.

Kuldiga
on Kuramaa üks vanimaid ja kaunimaid linnu. Muuhulgas oli see omaaegse Kuramaa hertsogiriigi esimene pealinn. 17. saj. keskel valitsenud hertsog Jakobi valitsusajal muutus Kuramaa mõneks ajaks sedavõrd tugevaks mereriigiks, et omandas kolooniaid Aafrikas. Alles 1918. aastast, mil kuulutati välja Läti Vabariik, kuulub Kuramaa Läti koosseisu. Tänapäeva Kuldiga sümboliteks on punane telliskivisild ja 249 meetri laiune juga Venta jõel.
Õhtusöök. Majutus Ventspilsis, hotell Dzintarjura (2-kohalised toad).

2. päev, 31. juuli

Hommikusöök hotellis.
Ventspils – kaasaaegne sadamalinn, kus kunagise Kuramaa hertsogiriigi hiilgust tuletab meelde osaliselt restaureeritud vanalinn. Ventspilsis saab nautida lilleilu, vaadata Lätimaa ainukest lillekella ja ainulaadseid lilleskulptuure. Linna omapäraks on ka eriliselt sillutatud tänavad, omapärased purskkaevud ja skulptuurid.
Mereäärne vabaõhumuuseum Ventspilsis. Mazbanitis, väike auruvedur vagunitega, mis sõitis Läti kalurikülade vahel veel 20. saj. alguses ja on tänapäeval turistide teenistuses. Teeme 15-20 min. kestva rongisõidu.
Liivi ordu loss, üks vanimatest tänapäevani säilinud keskaegsetest kindlustest Lätis. Näitus “Elav ajalugu” annab ülevaate ordulinnuse, Ventspilsi linna kui ka sadama ajaloost.
Laevasõit  “Hertsog Jakobiga” Venta jõel. Õhtusöök.

3. päev, 1. august

Hommikusöök hotellis.
Mazirbe kirik ja liivlaste rahvamaja. Ehkki liivlased rahvana on kadumas, mõjutavad nende kombed, keel ja kultuur meid endiselt. Kolka neem. Uši kaluritalus maitseme kuulsaid liivi porgandipirukaid ja sööme lõunat. Tagasitee suunal Riia – Valga – Tartu – Rakvere.

Hind reisijale: 210 €
Hinna sees:

 • bussikasutus (suur buss, max 25 reisijat)
 • majutus hotellis Dzintarjura (2 ööd) koos hommikusöögiga, koht 2-kohalises toas
 • 2 õhtusööki
 • lõunasöök Uši talus
 • veinide degusteerimine Sabiles
 • laevasõit Ventspilsis
 • rongisõit vabaõhumuuseumis
 • pääsmed Ventspilsi vabaõhumuuseumisse ja Liivi ordu lossi
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

Reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja / või reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus)
Loodusreisid OÜ müüb ja vormistab PZU Kindlustuse reisikindlustuse tooteid. Soovijatel
palume info saamiseks, kindlustustingimuste ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse tel. 78 22 822. Kindlustuse vormistamiseks vajame reisija nime ja isikukoodi. 

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Reisiks on vajalik pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumendi kehtivust!
  • Täielikult vaktsineeritud isikutel või Covid-19 viiruse viimase 180 päeva jooksul läbi põdenud isikutel tuleb vaktsineerimist või läbipõdemist tõendada vastava EL sertifikaadiga. Täielik vaktsineeritus saabub 14 päeva peale vaktsineerimiskuuri lõppu.
   Kuni 1.09.2021 on digisertifikaadiga samaväärne ka inglise- või eestikeelne tõend paberil või elektrooniliselt.
  • Isikutel, kes ei ole täielikult vaktsineeritud (vaktsineerimine on lõpetamata) või ei ole Covid-19 viirust põdenud – on vajalik negatiivne PCR-testi tõend, mis on tehtud kuni 72 tundi enne Lätti sisenemist või antigeeni test, mis on tehtud kuni 24 tundi enne Lätti sisenemist.
  • Kõigil Lätti reisijatel tuleb mitte varem kui 48h enne Läti Vabariigi piiri ületamist täita elektrooniline ankeet lehel https://covidpass.lv