Kuramaa ringreis

3 päeva
04. aug. – 06. aug. 2023
Transport: buss
Hind: 250 €
Vabu kohti: jätkub

1. päev, 4. august

Nüüd väljasõit ka Võrust!
Väljasõit on kell 6.15 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 8.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast ja kell 9.00 Võrust muusikakooli juurest. Sõit Lätimaale. Maalilises Abava jõe orus asuv väikelinn Sabile on kantud Guinessi rekordite raamatusse, kui Euroopa kõige põhjapoolsem ajalooline viinamarjakasvatusala. Vaatame Sabilet, degusteerime kohalikke veine ühes pere-ettevõttes ja räägime perenaisega viinamarjade kasvatamisest.
Kuldiga on Kuramaa üks vanimaid ja kaunimaid linnu. Muuhulgas oli see omaaegse Kuramaa hertsogiriigi esimene pealinn. 17. saj. keskel valitsenud hertsog Jakobi valitsusajal muutus Kuramaa mõneks ajaks sedavõrd tugevaks mereriigiks, et omandas kolooniaid Aafrikas. Alates 1918. aastast, mil kuulutati välja Läti Vabariik, kuulub Kuramaa Läti koosseisu. Tänapäeva Kuldiga sümboliteks on punane telliskivisild ja 249 meetri laiune juga Venta jõel.
Majutus Ventspilsis, hotell Dzintarjura (2-kohalised toad). Selles hotellis ööbime 2 ööd.

2. päev, 5. august

Hommikusöök hotellis.
Ventspils – kaasaaegne sadamalinn, kus kunagise Kuramaa hertsogiriigi hiilgust tuletab meelde osaliselt restaureeritud vanalinn. Ventspilsis saab nautida lilleilu, vaadata Lätimaa ainukest lillekella ja ainulaadseid lilleskulptuure. Linna omapäraks on ka eriliselt sillutatud tänavad, omapärased purskkaevud ja skulptuurid.
Mereäärne vabaõhumuuseum Ventspilsis. Mazbanitis, väike auruvedur vagunitega, mis sõitis Läti kalurikülade vahel veel 20. saj. alguses ja on tänapäeval turistide teenistuses. Teeme 15-20 min. kestva rongisõidu.
Liivi ordu loss, üks vanimatest tänapäevani säilinud keskaegsetest kindlustest Lätis. Näitus “Elav ajalugu” annab ülevaate nii ordulinnuse, Ventspilsi linna kui ka sadama ajaloost. Laevasõit  “Hertsog Jakobiga” Venta jõel.

3. päev, 6. august

Hommikusöök hotellis.
Mazirbe kirik ja liivlaste rahvamaja. Ehkki liivlased rahvana on kadumas, mõjutavad nende kombed, keel ja kultuur meid endiselt. Kolka neem. Uši kaluritalus maitseme kuulsaid liivi porgandipirukaid ja sööme lõunat. Vahepeatustega kodutee suunal Riia – Võru – Tartu – Rakvere.

Hind reisijale: 250 €
Hinna sees:

 • bussikasutus
 • majutus hotellis Dzintarjura (2 ööd) koos hommikusöögiga, koht 2-kohalises toas
 • lõunasöök Uši talus
 • laevasõit Ventspilsis
 • rongisõit vabaõhumuuseumis
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • veinide degusteerimine Sabiles
 • Ventspilsi vabaõhumuuseumi pääse 2 EUR, pensionäridele 1 EUR
 • Liivi ordu lossi pääse 3 EUR, pensionäridele 1.50 EUR
 • üksinda toas, täiendav makse 28 EUR (kokku kahe öö eest), 1-kohalisi tube on saadaval piiratud arvul
 • reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja / või reisitõrkekindlustus)

Loodusreisid OÜ müüb ja vormistab PZU Kindlustuse reisikindlustuse tooteid. Soovijatel palume info saamiseks, kindlustustingimuste ja hindade täpsustamiseks pöörduda meie büroosse tel. 52 92 514.
Kindlustuse vormistamiseks vajame reisija nime ja isikukoodi. 

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Reisiks on vajalik pass või ID-kaart. Palun kontrollida oma reisidokumendi kehtivust!