Ooper “Lendav hollandlane”. Riia

2 päeva
24. nov. – 25. nov. 2018
Transport: buss
Hind: 135 €
Vabu kohti: 2

1. päev, 24. november
Väljasõit kell 7.00 Rakverest AQVA hotelli eest parklast, kell 9.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast, kell 10.00 Võrust muusikakooli juurest ja kell 11.00 Valgast Selveri parklast. Kohvipaus Valmiera lähedal, sõit Riiga. Kella 14.30 paiku majutume hotellis Roma.

Külastame Riia portselanimuuseumi.
Väljapanek tutvustab Riia portselanitööstuse ajalugu 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi lõpuni. Ühe osa ekspositsioonist moodustavad Riia portselanitehases aastatel 1950 – 1990 valminud esemed: klassikalised serviisid ja lauanõud, eritellimusel valminud hiigelvaasid ja seinataldrikud jne. Eksponeeritud on ka Kuznetsovi portselanitehase tooteid.

Kell 19.00 Richard Wagneri ooper “Lendav hollandlane” Läti Rahvusooperis.
Dirigent: Mārtiņš Ozoliņš
Etenduse kestus: 2:20, ilma vaheajata

Richard Wagner oli aastatel 1837-1839 Riia saksa linnateatri kapellmeister. Tormine merereis Riiast Londonisse ja Heinrich Heine jutustus igaveseks merd sõitma määratud kaptenist, kelle needuse suudab lunastada vaid truu naise tingimusteta armastus, andsid Wagnerile mõtte kirjutada ooper „Lendav hollandlane”.
Ooperi nimikangelane Hollandlane on Saatanaga sõlmitud lepingu tõttu määratud merd sõitma seni, kuni teda päästab naine, kes armastab teda rohkem kui oma elu. Vaid kord iga seitsme aasta järel tohib ta tulla maale, et püüda naise truuduse kaudu lunastust leida …

2. päev, 25. november
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks.
Kell 11.30 lahkume hotellist ja paneme pagasi bussi.

Kell 12.00 ekskursioon Mustpeade majas.
1334. aastal ehitatud maja kuulus Mustpeade vennaskonnale -jõukate vallaliste kaupmeeste gildile. Peamiselt Saksa päritolu kaupmeestest kujunesid aja jooksul kohaliku kogukonna auväärsed liikmed. Üks Riia kaunimaid hooneid hävis II maailmasõjas ja ehitati taas üles aastatel 1993 – 1999.
Aastatel 2012 – 2016 renoveeriti Riia lossi. Sel ajal asusid Läti Vabariigi presidendi ametiruumid Mustpeade majas ja hoone oli külastajatele suletud. Uuenenud ekspositsioon taasavatud hoones tutvustab nii keldris asunud keskaegsete kaubaladude lugu, ajaloolisi interjööre (muuhulgas uhke Lübecki saal) kui ka 19. sajandi töökabinette. Ainulaadsed on rikkalik hõbedakollektsioon, heliloojate galerii jne.
Kell 14.30 asume koduteele.

Hind reisijale: 135 €
Hinna sees:

  • bussikasutus
  • majutus koos hommikusöögiga hotellis Roma****, koht kahekohalises toas
  • teatripilet, kohad 5. – 8. reas (vabad on 8. rea keskel asuvad kohad)
  • reisijuhi teenused

Lisatasu eest:
Mustpeade maja 5 EUR, pensionäridele ja õpilastele 2 EUR
portselanimuuseum 2.50 EUR, pensionäridele ja õpilastele 1 EUR

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha

Tähtis reisiinfo

  • Reisile on vaja kaasa võtta reisidokument: pass või ID-kaart! Palun kontrollida, et dokument oleks kehtiv.