Põhja-Norra

8 päeva
05. aug. – 12. aug. 2019
Transport: buss, laev
Hind: täpsustame
Vabu kohti: jätkub

Programm on valmimas!

Sinakasroheliselt helkivad fjordid, järsult sügavikust kerkivad kaljud, jalgupidi vette ulatuvad rootsipunased kalurimajad ning kasin, kuid visa taimestik – mulje Põhja-Norras polaarjoone taga asuvatest Lofootidest on karge ja ülev, pannes tahes-tahtmata tunnetama looduse kõikvõimsust ja mõtlema aegade alguse peale.

1. päev, 5. august

Väljasõit Rakverest AQVA hotelli parklast kell 5.30. Tallinnast tulijatega kohtume kell 6.45-7.00 reisisadama A-terminali juures parklas bussi juures. Askeldused sadamas ja laevaleminek.
Kell 8.00 – 10.30 laevasõit Tallinn – Helsingi. Vahepeatustega sõit põhja poole läbi Soome järvedeala. Vaskikello ja muljetavaldav pronksist valatud kellade kollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohviku siseruumides. Ööbimine Oulus (hotell, 2-kohalised toad)

2. päev, 6. august

Hommikusöök. Jätkame sõitu põhja poole. Rovaniemis külastame Arktika muuseumi. Ekspositsioon tutvustab Põhjala rahvaste elu ning arktiliste ja lähisarktiliste alade loomastikku. Rovaniemi lähedal Pajakylas ületame polaarjoone.
Tankavaara kullamuuseum. Kui sadakond aastat tagasi avastati Lapi lääni põhjaosas kulda, tormasid õnnekütid tundrasse. Kullapalavik Tankavaaras kestab tänaseni. Muuseum tutvustab kogu maailma kullakaevandusi ning näitab sõnas ja pildis kullaotsijate värvikat elu. Ööbimine Ivalos (hotell, 2-kohalised toad).

3. päev, 7. august

Hommikusöök. Saamid elavad mitme riigi territooriumil: Norras, Rootsis, Soomes ja Venemaal. Saamide üheks keskuseks on Norras asuv Karasjok (Kárášjohka). Külastame Saami muuseumit.
Külastame Alta muuseumi ja vaatame kuulsaid kaljujooniseid. Lyngeni fjord ja vaated nn. Lyngeni Alpidele.

Sõit Tromsøsse. Enamik Põhja-Norra linnu paikneb saartel, mis alles 20. sajandil on saanud ühenduse mandriga kas silla, tammi või tunneli abil. Kuningas Hakon Hakonsson rajas siia kindluse “karjala ja vene röövlite” vastu. 1308. aastast on säilinud paavsti kiri, kus mainitakse Tromsø Püha Maarja kirikut. Tromsøs asub maailma põhjapoolseim botaanikaaed, mis on kuulus oma mäestikutaimede kollektsiooni poolest.

Arktika katedraal. Sõidame tõstukiga Storsteinenile ehk Suurele kaljule (421 m üle merepinna), kust avaneb võimas vaade Tromsøle, fjordidele ja üle fjordi viivale 48 m kõrgusele ja 1036 m pikkusele sillale. Ööbimine Tromsø lähedal.

Vesteråleni ja Lofootide saarestik. Puutumatu loodus on siinkandis esindatud kristallpuhta rohekassinise vee, merre kukkuvate kaljude ja kaunite lahesoppide näol. Henningsværi kaluriküla.
Nusfjord – muuseum-kaluriküla. Saarestiku lõunatipus asub Å küla, kus sõbralikult kõrvuti eksponeeritakse kaluriküla eilset ja tänast päeva. Võimalus Atlandi ookeani lähemaks uurimiseks. Ööbimine Lofootidel.

Tegutseme veel saarestikus. Külastame viikingimuuseumi. Ööbimine Lofootidel. Soovijatel on võimalik maitsta mereande, püüda kala ja imetleda kauneid loodusvaateid.

7. päev, 11. august
Sõit läbi Rootsi Stockholmisse. Õhtul laev Stockholm – Tallinn. 

8. päev, 12. august
Hommikul kell 10.00 saabub laev Tallinnasse. Buss sõidab suunal Tallinn – Rakvere.

Hind reisijale: täpsustamisel
Hinna sees:

Lisatasu eest:

Arktikum 9.50 EUR (kui rühmas on vähemalt 15 inimest)
Tankavaara kullamuuseum 8 EUR
Alta kaljujoonised
Karasjoki Saami muuseum 60 NOK rühma liikmele

  • buffet-hommikusöök laevas 10.50 EUR
  • buffet – õhtusöök laevas 26 EUR
  • meditsiiniabikindlustus

Lugemist raamatusõpradele
Ungelo tare
Soome kirjanik Yrjö Kokko on kirjutanud huvitavaid teoseid Lapimaa loodusest, inimestest ja loomadest.  «Ungelo tare» jutustab peamiselt sõtkastest ja väikekosklast-ungelost, kelle elu on autor Lapimaa-aladel aastate jooksul tähelepanelikult jälginud.

 

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha