Põhja-Norra

8 päeva
05. aug. – 12. aug. 2019
Transport: buss, laev
Hind: 760 €
Vabu kohti: 19

Sinakasroheliselt helkivad fjordid, järsult sügavikust kerkivad kaljud, jalgupidi vette ulatuvad rootsipunased kalurimajad ning kasin, kuid visa taimestik – mulje Põhja-Norras polaarjoone taga asuvatest Lofootidest on karge ja ülev, pannes tahes-tahtmata tunnetama looduse kõikvõimsust ja mõtlema aegade alguse peale.

1. päev, 5. august

Väljasõit Rakverest AQVA hotelli parklast kell 5.30. Tallinnast tulijatega kohtume kell 6.45-7.00 reisisadama A-terminali juures parklas bussi juures. Askeldused sadamas ja laevaleminek.
Kell 8.00 – 10.30 laevasõit Tallinn – Helsingi (Viking Line´i laev Viking XPRS). Vahepeatustega sõit põhja poole läbi Soome järvedeala. Vaskikello ja muljetavaldav pronksist valatud kellade kollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohviku siseruumides. Ööbimine Oulus, hotell Scandic Oulu City, 2-kohalised toad.

2. päev, 6. august

Hommikusöök. Jätkame sõitu põhja poole. Rovaniemis külastame Arktika muuseumi. Ekspositsioon tutvustab Põhjala rahvaste elu ning arktiliste ja lähisarktiliste alade loomastikku. Rovaniemi lähedal Pajakylas ületame polaarjoone.
Tankavaara kullamuuseum. Kui sadakond aastat tagasi avastati Lapi lääni põhjaosas kulda, tormasid õnnekütid tundrasse. Kullapalavik Tankavaaras kestab tänaseni. Muuseum tutvustab kogu maailma kullakaevandusi ning näitab sõnas ja pildis kullaotsijate värvikat elu. Ööbimine Ivalos, hotell Kultahippu, 2-kohalised toad.

3. päev, 7. august

Hommikusöök. Saamid elavad mitme riigi territooriumil: Norras, Rootsis, Soomes ja Venemaal. Saamide üheks keskuseks on Norras asuv Karasjok (Kárášjohka). Külastame Saami muuseumi.
Sõit Karasjok – Alta.  Alta kaljujoonised.  UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluv objekt. Arvatavasti 2000 – 6000 aastat vanad joonised kujutavad peamiselt metsloomi ja jahistseene.  Lyngeni fjord ja vaated nn. Lyngeni Alpidele.  Sõit Tromsøsse.
Enamik Põhja-Norra linnu paikneb saartel, mis alles 20. sajandil on saanud ühenduse mandriga kas silla, tammi või tunneli abil. Kuningas Hakon Hakonsson rajas siia kindluse “karjala ja vene röövlite” vastu. 1308. aastast on säilinud paavsti kiri, kus mainitakse Tromsø Püha Maarja kirikut. Tromsø on ajast aega olnud sadamalinn, siit suundusid oma avastusretkedele nii Fridtjof Nansen kui ka Antarktika-uurija Roald Amundsen.
Ööbimine Tromsøs, Comfort Hotel Xpress Tromsø, 2-kohalised toad.

4. päev, 8. august

Hommikusöök. Arktika katedraal. Sõidame tõstukiga Storsteinenile ehk Suurele kaljule (421 m üle merepinna), kust avaneb võimas vaade Tromsøle, fjordidele ja üle fjordi viivale 48 m kõrgusele ja 1036 m pikkusele sillale. Vesteråleni ja Lofootide saarestik. Puutumatu loodus on siinkandis esindatud kristallpuhta rohekassinise vee, merre kukkuvate kaljude ja kaunite lahesoppide näol. Mere ja kaljude vahel napil tasasel alal paiknevad väikesed maalilised kalurikülad. Neid ühendav tee on kaardile märgitud kui E10, mis on tuntud ka Kuningas Olav V teena. Ööbimine Lofootidel.

5. päev, 9. august

Hommikusöök. Tegutseme veel Lofootide saarestikus. Vestvågøya saarel Borgis külastame viikingimuuseumi. Lähem tutvus viikingipealiku talu rekonstruktsiooniga aastatest 500-900. Muuseum asub majesteetlikus kohas, kust avaneb võimas vaade ümbritsevatele maastikele. 83 meetri pikkuses pikkhoones paiknesid omal ajal eluruumid ja saal, hoone teises pooles asus laut. Lofootide akvaarium.  Saarestiku lõunatipus asub Å küla, kus sõbralikult kõrvuti eksponeeritakse kaluriküla eilset ja tänast päeva. Kalurimajakesed ehk rorbud, kalakuivatuspuud jne. Laevasõit Moskenes – Bodo viib meid tagasi mandrile. Ööbimine Bodo lähedal.

6. päev, 10. august

Hommikusöök. Svartisen – Saltfjelleti rahvuspark. Paadisõit üle liustikujärve ja jalgsiretk Svartiseni liustiku juurde. Ööbime Rootsis Umeas (hotell, 2-kohalised toad).

7. päev, 11. august

Hommikusöök. Vahepeatustega sõit Läbi Rootsi Stockholmi. Kell 17.30 väljub laev Baltic Queen Tallinna suunas. Öö laevas 4-kohalistes B4 kajutites.  Laevas saab nautida vaateid Stockholmi saarestikule ja osaleda rikkalikus meelelahutusprogrammis. Soovijatel on võimalik ette tellida buffee-õhtusöök (Grande Buffet) laevas.

8. päev, 12. august

Soovijatel on võimalik ette tellida buffee-hommikusöök (Grande Buffet) laevas. Kell 10.00 saabub laev Tallinnasse. Buss sõidab suunal Tallinn – Rakvere.

Hind reisijale: 760 €
Hinna sees:

• bussikasutus ja sellega seonduvad kulud (bussi ülevedu Tallinn-Helsingi ja Stockholm-Tallinn laevadel)
• majutus hotellides / puhkemajas (6 ööd, 2-kohalised toad) + 6 hommikusööki
• laevapilet kajutikohaga 4-kohalises B-klassi aknata kajutis Stockholm-Tallinn liinil (M/S Baltic Queen)
• laevapilet Tallinn-Helsingi liinil (Viking XPRS)
• reisijuht-giidi teenused
• bussi ja reisijate praamipiletid Norras

Lisatasu eest:

 • Arktikum 9.50 EUR (kui rühmas on vähemalt 15 inimest)
 • Tankavaara kullamuuseum 8 EUR
 • Alta kaljujoonised, täpsustame hindu
 • Karasjoki Saami muuseum 60 NOK rühma liikmele
 • Borgi viikingimuuseum
 • toitlustamine Stockholm – Tallinn laevas (Baltic Queen)
  buffee-hommikusöök (Grande Buffet) 12 EUR
  buffet – õhtusöök (Grande Buffet) 34 EUR
  Hommikusöögi hinna sees on ka kohv, tee, mahlad ja piim.
  Õhtusöögi hinnas sisalduvad vesi, piim, mahlad, tee, kohv, karastusjoogid , lisaks ka valge vein, punane vein ja õlu.
 • toitlustamine Tallinn – Helsingi laevas (Viking XPRS)
  buffee-hommikusöök 11 EUR
 • reisikindlustus
  Meditsiiniabi kindlustus (kindlustuskattega 250 000 EUR):
  7.20 EUR 6-64 aastastele, 12.60 EUR 65-75 aastastele, 18.40 EUR 76-80 aastastele.
  Meditsiiniabi kindlustus koos reisitõrkekindlustusega (kindlustuskate 800 EUR): 16.70 EUR 6-64 aastastele, 22.10 EUR 65-75 aastastele ja 27.85 EUR 76 – 80 aastastele
  Meditsiiniabi- ja reisitõrke kindlustuse soovijatel palun info saamiseks ja poliisi vormistamiseks pöörduda meie büroosse.
  E-mail: info@loodusreisid.ee   või tel. 78 22 822. Kindlustuse sõlmimiseks vajame reisija nime ja isikukoodi. Üle 80-aastaste reisijatega täpsustame kindlustuse hinna iga inimesega eraldi.

Lugemist raamatusõpradele:

Tony Allen “Viikingid. Heitlus aegade lõpus”
Vähem kui 250. aastaga ehk 8. saj. lõpust kuni 11. saj. keskpaigani muutsid viikingid uueks kogu Euroopa. Nad alustasid küll röövlitena, kuid ajapikku said nendest maadeavastajad ja -vallutajad ning seaduseandjad ja riikide asutajad. Eelkõige olid viikingid meresõitjad. Põhjala meremehed seilasid põhja ja lääne suunas kaugemale kui ükski teine Euroopa rahvas enne neid. Nad asutasid oma koloonia Gröönimaa läänerannikul ja jõudsid peaaegu 500 aastat enne Christoph Kolumbust Ameerikasse …

Yrjö Kokko “Ungelo tare”
Soome kirjanik Yrjö , Kokko on kirjutanud huvitavaid teoseid Lapimaa loodusest, inimestest ja loomadest.  «Ungelo tare» jutustab peamiselt sõtkastest ja väikekosklast-ungelost, kelle elu on autor Lapimaa-aladel aastate jooksul tähelepanelikult jälginud.

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Kontrollkood captcha