Ida-Virumaa parimad paigad

2 päeva
Kestus: 2 päeva
Transport: buss
Hind: alates 75€

Ettetellimisel rühmadele

1. päev

Väljasõit rühmale sobivast kohast.
Saka-Ontika-Toila pankrannik on Balti klindi kõige kõrgem ja kõige pikem katkematu osa. Retk Saka matkarajal – Saka mõisa ümbrus, Saka klindi rusukaldel asuv laialehine mets, kambriumi liivakivi terrass ja sinisavilasundid ning Kivisilla juga.
Toila-Oru park. Pühajõe orus asuv park rajati Peterburi kaupmehe Jelissejevi suvelossi ümber. Alates 1935. aastast olid Oru loss ja park Eesti Vabariigi presidendi suveresidentsiks. Tänapäevane Oru park on ainulaadne oma maastike mitmekesisuse ja puude-põõsaste liigirohkuse poolest. Retk Hõbeallika koopa juurde.
Kohtla kaevanduspark-muuseumi külastus. Allmaa-ekskursioon kohalike giidide saatel. Majutus puhkekeskuses / kämpingus.

2. päev

Hommikusöök. Vaivara Sinimäed. Grenaderimägi ja Pargimäe vaatetorn. Ekskursioon Narvas: Rootsi lõvi mälestusmärk, vaated jõeorule, Kreenholmi kvartal. Jalutame Hermanni kindlusesse ja vaatame Venemaad. Lõunasöök. Teeme väljasõidu elektrijaama juurde, vaatame settebasseini ja tuhaplatoosid. Narva-Jõesuu.

Hind reisijale: alates 75 €
Hinna sees:

  • majutus puhkekeskuses koos hommikusöögiga
  • bussikasutus
  • Kohtla kaevanduspargi allmaa-ekskursioon
  • lõunasöök Narvas
  • giid-retkejuhi teenused

1-3 päevane Ida-Virumaa reis sobib nii õpilastele kui ka täiskasvanutele. Koostame programmi soovidele, huvidele ja eale vastavalt ning alustame reisi rühmale sobivast kohast – olgu selleks siis Tallinn, Haljala, Haapsalu või Haanja.
Hind sõltub rühma suurusest, valitud teenustest ja reisi alguspunktist.

Kirjuta ja küsi infot: info@loodusreisid.ee
Helista: tel. 52 92 514, 78 22 822

Täiendavad võimalused Ida-Virumaal:

  • Ida – Virumaa kõrguselt teisel mäel asub Eesti vanim tegutsev klooster – Pühtitsa Jumalaema Uinumise nunnaklooster. Jalutame kloostri territooriumil ja püha allika juurde. Muistsel ohvriallikal usutakse olevat tervendav toime – paljud õigeusklikud korraldavad igal aastal palverännaku Kuremäele, et viia kaasa püha vett.
  • Sillamäe – linn, mille rajamisel 1950. aastatel raha ei loetud. Klassitsismi ja barokki matkivad stalinistlikus stiilis hooned on linnas säilinud tänapäevani.
  • temaatilised ekskursioonid (põlevkivi) ja loodusretked
  • Narva sõja-ajaloo päevad. Narva suvine tähtsündmus koondab linnuse õuele sõja-ajalooklubisid erinevatest maadest. Kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vanaaja ja käsitöö laat

Telli oma reis

Nimi

Email

Telefon

Reisi teema

Reisijate arv

Marsruut

Lisainfo