Vilnius 700. Valgusfestival

4 päeva
25. jaan. – 28. jaan. 2023
Transport: buss
Hind: 280 €
Vabu kohti: jätkub

2023. aastal möödub 700 aastat ajast, mil toonase Leedu suurvürstiriigi valitseja suurvürst Gediminase käsul saadeti Bremenisse, Lübeckisse, Magdeburgi, Kölni ja teistesse Euroopa linnadesse kirjad,  kus kutsuti kaupmehi, käsitöölisi ja vaimulikke Leedu suurvürstiriiki. Neis kirjades mainiti esimest korda Vilniuse nime.
25. jaanuaril 2023 tähistataksegi linna esmamainimise 700. aastapäeva. Talvist sära, põnevust ja värve lisab 25. – 29. jaanuarini Vilniuses toimuv valgusfestival.

1. päev, 25. jaanuar
Väljasõit Tapalt, Rakverest, Tartust, Võrust ja Valgast – kõik kellaajad täpsustamisel. Vahepeatustega sõit läbi Läti ja Leedu.
Peatus Biržais Rinkuškiai õllepruulikojas. Vanad leedu õllevalmistamise tavad, ringkäik pruulikojas, 8 kohaliku õlle degusteerimine koos suupistetega ja lõunasöök.
Majutus Vilniuses, hotell IBIS Vilnius Centre (2-kohalised toad). Selles hotellis ööbime 3 ööd.
Õhtul toimub katedraali väljakul Vilniuse sünnipäeva ametlik avamistseremoonia.
Su gimtadieniu, Vilniau! Palju õnne sünnipäevaks, Vilnius!

2. päev, 26. jaanuar
Hommikusöök. Lähem tutvus Vilniusega: katedraaliväljak, Leedu suurvürstide palee, Vilniuse ülikooli hoonete ansambel, hilisgooti stiilis Püha Anna kirik.
Vabalinn Užupis. Uuesti üles ehitatud Paupyse linnaosa, söögipaus Vilniuse uues tõmbekeskuses Paupio turgus, mis pole tavamõistes turg, vaid ülipopulaarne paljude söögikohtadega sisehall. Õhtul on jätkuvalt võimalik tutvuda valgusfestivali objektidega.

Valgusfestivali sisuks ja meeleolu loojateks on linnaruumis paiknevad valgus- ja multimeediainstallatsioonid, samuti kordumatuteks valguskunsti taiesteks muudetud erinevad objektid.  Uue ilme saavad mitmed hooned ja väljakud. Mida oodata, saab vaadata varasemate valgusfestivalide pildigaleriist https://lightfestival.lt/galerija/

3. päev, 27. jaanuar
Hommikusöök. Jätkub tutvumine Vilniusega – Peeter-Pauli kiriku luksuslikud barokkinterjöörid, Koiduvärav. Leedu suurvürstide palee külastamine. Vaba aeg iseseisvaks tegutsemiseks, soovijatel on muuhulgas võimalus külastada erinevaid muuseume.
Ühine õhtusöök restoranis “Bernelių užeiga”, kus saab maitsta leedu köögi paremaid palu.

Soovitused vaba aja sisustamiseks
Näitus merevaigust
“1000 000 sammu: merevaigutee Roomast Baltikumi” Leedu rahvusmuuseumi filiaalis (Lugude majas).
Pääsme hind 6 EUR, sooduspilet 3 EUR (õpilane, üliõpilane, pensionär)

Näitus “Kohtumine, mis kunagi ei toimunud” MO moodsa kunsti muuseumis. Lisaks Leedu kunstnike töödele on eksponeeritud ka Andy Warholi, Yves Kleini jt. töid.
Pääsme hind 11 EUR, sooduspilet 5.50 EUR (õpilane ja pensionär)

4. päev, 28. jaanuar
Hommikusöök. Ühine poekülastus, et kodustele head ja paremat kaasa osta. Kodutee.

Häälestamaks end Vilniuse lainele, soovitame lugeda sel suvel eesti keeles ilmunud Gina Viliūnė raamatut „Veretöö kingsepa töökojas”, mis viib lugeja 16. sajandi Vilniusesse, kus timuka õpipoiss üht salapärast mõrvalugu lahendab. Lugejatele avaneb tolleaegse Vilniuse panoraam, täis ajaloolisi detaile ja värvikaid hetki linnakodanike elust. Raamatu on leedu keelest tõlkinud meie reisi giid Tiina Kattel, kes on Eesti ainus Leedu turismiameti litsentsiga giid. 

Kirjanik Gina Viliūnė huvitub nii Leedu kui ka sünnilinna Vilniuse ajaloost. „Veretöö kingsepa töökojas“ on tema kuues ajalooline romaan, mille tegevus toimub Vilniuses. See raamat ongi Vilniuse ümmargusele juubelile pühendatud ajalooliste detektiivromaanide triloogia avaraamat, kirjaniku kingitus oma sünnilinnale.

Hind reisijale: 280 EUR
Hinna sees: 

 • bussikasutus (Tapa Buss OÜ)
 • majutus (3 ööd) koos hommikusöögiga hotellis IBIS Vilnius Centre (koht kahekohalises toas)
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kohalik giid suurvürstide palees
 • giid-reisijuht (Tiina Kattel)

Lisatasu eest: 

 • Rinkuškiai õllepruulikoda – ekskursioon, 8 õlle degusteerimine, snäkid ja soe toit 33 EUR
  Ilma alkoholita pakett – 30 EUR (õlle asemel maitstakse kalja)
 • suurvürstide palee pääse 7 EUR, õpilased, üliõpilased ja seeniorid 3.50 EUR
 • Vilniuse ülikooli külastus 2 EUR, õpilased ja üliõpilased 1 EUR
 • õhtusöök restoranis “Bernelių užeiga” 20 EUR
 • üksinda toas, täiendav tasu 57 EUR (kokku 3 öö eest)
 • soovi korral reisikindlustus (meditsiiniabikindlustus ja / või reisitõrkekindlustus) – täpsustame hinna ja tingimused iga reisijaga eraldi

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Reisile on vaja kaasa võtta reisidokument – pass või ID-kaart. Palun kontrollida, et dokument oleks reisi ajal kehtiv.