Vilnius. Kaziukase laat

3 päeva
01. märts – 03. märts 2019
Transport: buss
Hind: 140 €
Reis on välja müüdud !

Leedu kaitsepühaku Kazimierase nimega on seotud igal aastal märtsi esimesel nädalavahetusel Vilniuses toimuv käsitöölaat. Kaziukase laadalt võib leida palju huvitavat: kohalike toidutootjate toodangut (rukkileib, maiustused, mesi, kali ja õlu), samuti traditsioonilist käsitööd: savinõud, puidust tarbeesemed ja mänguasjad, vitspunutised, loodustooted, tekstiilid, sepised jne. Laadal müüakse ka verbasid – okstest, kuivatatud taimedest ja õitest valmistatud omapäraseid seadeid. Pühapäeval enne lihavõtteid viiakse verba kirikuse ja pühitsetakse. Usutakse, et see kaitseb haiguste ja kurja silma eest. 19. sajandist pärit tava osta verba endale Kaziukase laadalt on elujõuline ka tänapäeval.

1. päev, 1. märts

Väljasõit kell 7.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 7.15 Kadrina Konsumi parklast, kell 7.30 Tapalt ja kell 9.45 Pärnust hotell “Pärnu” eest. Kohvipaus Iklas ja lõunapaus Leedus. Majutus Vilniuses, hotell IBIS Vilnius Centre (2-kohalised toad). Mõlemad ööd ööbime samas hotellis. Soovijatele väike õhtune jalutuskäik vanalinnas.

2. päev, 2. märts

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon  UNESCO maailmapärandi nimestikku kantud Vilniuse vanalinnas: katedraal ja katedraali väljak, Koiduvärava kabel, püha Anna kirik, ülikooli kvartal.
Vaba aeg kesklinnas käsitöölaada külastuseks.

Laada kultuurprogramm (erinevad esinejad mitmel pool kesklinnas) on täpsustamisel.

Õhtul viib buss soovijad Vichy veeparki. Tegu on Polüneesia stiilis veepargiga, kus atraktsioone ja tegevust leidub igas vanuses külastajatele. Vaata lähemalt www.vandensparkas.lt

3. päev, 3. märts

Hommikusöök hotellis. Ennelõunal vaba aeg südalinnas. Võimalik on veel külastada laata või hotelli lähedal asuvat turgu, Kell 11.00 asume koduteele. Lõunapeatus Leedu-Läti piiri lähedal asuvas söögikohas ja kohvipaus Iklas.

Hind reisijale: 140 €
Hinna sees:

 • bussikasutus (Tapa Buss OÜ) ja sellega seonduvad kulud
 • majutus (2 ööd) koos hommikusöögiga hotellis IBIS Vilnius Centre, koht 2-kohalises toas
 • giid-reisijuhi teenused (Sirje Reiman)

Lisatasu eest:

 • Vichy veepargi pääse 25 EUR (külastusaeg 3 tundi)
 • meditsiiniabikindlustus
  6-64 aastasele on hind 3.95 EUR, 65-75 a. 6.90 EUR, 76-80 a. 10.05 EUR ja 81-85 a. 23.60 EUR
  Kindlustuse vormistamise jaoks vajame reisija nime ja isikukoodi.
 • majutus 1-kohalises toas 36 EUR (kokku 2 öö eest)

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ
tel. 52 92 514 või 78 22 822, info@loodusreisid.ee 

Tähtis reisiinfo

 • Reisiks on vajalik reisidokument: pass või ID-kaart. Palun kontrollige, et reisidokument oleks kehtiv.