Vilnius. Kaziukase laat

3 päeva
06. märts – 08. märts 2020
Transport: buss
Hind: 160 €
Vabu kohti: 5

Reisile registreerumine lõpeb 25.02.2020

Leedu kaitsepühaku Kazimierase nimega on seotud igal aastal märtsi esimesel nädalavahetusel Vilniuses toimuv käsitöölaat. Kaziukase laadalt võib leida palju huvitavat: kohalike toidutootjate toodangut (rukkileib, maiustused, mesi, kali ja õlu), samuti traditsioonilist käsitööd: savinõud, puidust tarbeesemed ja mänguasjad, vitspunutised, loodustooted, tekstiilid, sepised jne. Laadal müüakse ka verbasid – okstest, kuivatatud taimedest ja õitest valmistatud omapäraseid seadeid. Pühapäeval enne lihavõtteid viiakse verba kirikuse ja pühitsetakse. Usutakse, et see kaitseb haiguste ja kurja silma eest. 19. sajandist pärit tava osta verba endale Kaziukase laadalt on elujõuline ka tänapäeval.

1. päev, 6. märts

Väljasõit kell 5.30 Tapa keskväljakult, kell 6.00 Rakverest AQVA hotelli parklast, kell 8.00 Tartust Vanemuise alumisest parklast, kell 9.00 Võrust muusikakooli juurest (Vabaduse tn. 5) ja kell 10.00 Valgast Selveri juurest.
Kohvipaus Lätis ja lõunapaus Leedus. Majutus Vilniuses, hotell IBIS Vilnius Centre (2-kohalised toad). Mõlemad ööd ööbime samas hotellis. Soovijatele väike õhtune jalutuskäik vanalinnas.

2. päev, 7. märts

Hommikusöök hotellis. Ekskursioon  UNESCO maailmapärandi nimestikku kantud Vilniuse vanalinnas: katedraal ja katedraali väljak, Gediminase torn, Koiduvärava kabel, Püha Anna kirik, ülikooli kvartal. Vaba aeg kesklinnas käsitöölaada külastuseks.
Laada kultuuriprogrammi (erinevad esinejad mitmel pool kesklinnas) avalikustab korraldustoimkond mõni nädal enne laada algust.

3. päev, 8. märts

Hommikusöök hotellis. Ennelõunal vaba aeg südalinnas. Võimalik on veel külastada laata või hotelli lähedal asuvat turgu, Kell 11.00 asume koduteele. Lõunapeatus Leedu-Läti piiri lähedal asuvas söögikohas ja kohvipaus Lätimaal.

Hind reisijale: 160 €
Hinna sees:

 • bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
  Reis toimub 48-kohalise bussiga, max osalejate arv on 35
 • majutus (2 ööd) koos hommikusöögiga hotellis IBIS Vilnius Centre, koht 2-kohalises toas
 • giid-reisijuhi teenused (Tiina Kattel)

Lisatasu eest:

 • meditsiiniabikindlustus
  6-64 aastasele on hind 3.95 EUR, 65-75 a. 6.90 EUR, 76-80 a. 10.05 EUR ja 81-85 a. 23.60 EUR

  Kindlustuse vormistamise jaoks vajame reisija nime ja isikukoodi.

 • majutus 1-kohalises toas 36 EUR (kokku 2 öö eest)
 • ühine õhtusöök Vilniuses
 • pääsmed: Gediminase torn, tõstuk Gediminase mäele

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514 või 78 22 822

Broneeri see reis

Nimi

Sünniaeg

Email

Telefon

Postiaadress

Lisasoovid

Nõustun reisitingimustega

Tähtis reisiinfo

 • Reisiks on vajalik reisidokument: pass või ID-kaart. Palun kontrollige, et reisidokument oleks kehtiv.