Muhumaa ja Saaremaa (Rakverest)

13. aug. – 15. aug. 2021
Transport: buss
Hind: 220 €
Vabu kohti: 7

1. päev, 13. august
Väljasõit on kell 6.00 Rakverest (bussijaama taga asuv parkla), kell 6.15 Kadrina Konsumi parklast ja kell 6.15 Tapa keskväljakult. Praamisõit Virtsu – Kuivastu (kell 10.15 – 10.45) viib meid Muhu saarele. Koguva küla asub Väikese väina ääres ja seda peetakse üheks paremini säilinud külaansambliks terves Eestis. Sealsed kiviaiad on vähemalt paarisaja-aastased, küla ajalugu ulatub ligemale viie aastasaja tagustesse aegadesse. Külastame Muhu muuseumi, ekskursioon kohaliku giidi saatel. Peale ekskursiooni astume sisse ka Koguva Kunstitalli.
Lõunasöök Koplimäe mahetalu kohvikus (supp, kook ja kohv/tee, oma talu sepik ja leib, joogivesi). Talus kasvatatakse muuhulgas teravilja, pagaritoodetes kasutatakse oma talu jahusid.
GoodKaarma ökotalu külastus. Talu tegeleb ökoseepide valmistamisega, kasutatakse ka kohalikku toorainet (meremuda, kadakamarjad).
Tõlluste mõisa külastus. Mõisapargis kasvab 500 aasta vanune Tõlluste tamm. Pajatame lugusid Suurest Tõllust tema lemmikkivil, räägime mõisa ajaloost, vaatame ravimtaimepõlde ja külastame Tõlluste mõisa legendaarset omapärase arhitektuuriga külalistemaja. Mõisa tootmishoonetes valmivad kosmeetikasarja Natura Siberica tooted, neid on võimalik ka kaasa osta.

Majutus Kuressaares Staadioni hotellis, 2-kohalised toad. Hotell asub mereäärsel puhkealal piiskopilinnuse ja supelranna vahetus läheduses. 

2. päev, 14.  august
Hommikusöök. Ringsõit Lääne-Saaremaal Tiina Ojala juhendamisel. Kultuuriloolised objektid ja põnevad maastikud,  retked loodusradadel ja lähem tutvus mõne haruldase taimega (luuderohi). Lümanda kant ja Leedri küla kui ajalooline sumbküla, kadakasiirupi valmistamine. Kihelkonna kui kihelkonnakeskus, Kurevere ohvrikivid, Kõruse küla pärandmaastikud ja Kivestu tuulik. Tagamõisa poolsaar ning Tõllu ja Vanapagana lood. Lõunasöök.
Tagasi Kuressaares ollakse kella 16-17 paiku.

Soovijatel on võimalik külastada Thule Koda (avatud kuni kell 22.00). See on omamoodi alternatiivne ajaloomuuseum, kus tutvustatakse Saaremaa rolli Ultima Thulena. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilisele reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Väljapanekud on humoorikas ja pisut eneseiroonilises võtmes ning nende moto on: “Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!”

3. päev, 15. august
Hommikusöök. Lahkume hotellist kell 11.00. Külastame Kuressaare piiskopilinnust ja näitust “Viikingid enne viikingeid”.
2008. aasta sügisel avastati Saaremaal Salme külas eelviikingi-aegse (neediridadena säilinud) laeva jäänused koos luustike ja muinasesemetega. Nende laevade ja leidude ainulaadsus on oluline nii Euroopas kui ka laiemalt maailmas, sest päevavalgele ilmus põnevat uut infot viikingite sõjaretkedest. Viikingite teema on Saaremaal tuure kogunud juba kümmekond aastat. Siinse viikingiajaloo alustala ehk siis Salme laevaleiud on nüüdseks tagasi Saaremaale jõudnud ja 2021. aasta on kuulutatud Viikingiaastaks.
Valjala maalinn – muistsete saarlaste ringvall-linnus.
Muhumaal Lõetsal külastame Seitsme tuule aeda. Terrassidelt ja puhkealadelt avanevad vaated aiale ja ümbritsevatele põldudele. Talu ümbritsev liigirikas heinamaa õitseb suve lõpuni. Aia värvipaleti moodustavad sinine, valge, lilla ja kollane ning nende taustal tuules mängivad kõrrelised.
Peatus Üügu panga juures. Pank asub merest mõnevõrra eemal, pangajärsaku pikkus ulatub ligikaudu 300 meetrini.
Teeme peatuse Liiva külas toidusuveniiride kaasaostmiseks (Muhu leib). Praamisõit Kuivastu – Virtsu viib meid tagasi mandrile. Kodutee

Hind reisijale: 220 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus (45-kohaline suur buss, max 30 reisijat)
 • bussi ülevedu ja reisijate praamipiletid Virtsu-Kuivastu-Virtsu
 • majutus Staadioni hotellis (2 ööd, koht kahekohalises toas)
 • 2 hommikusööki hotellis
 • lõunasöök Koplimäe talu kohvikus
 • lõunasöök teisel ja kolmandal reisipäeval, täpsustame
 • GoodKaarma ökotalu külastus (1 ökoseep sisaldub hinnas)
 • külastusprogramm Tõlluste mõisas koos kohaliku giidiga
 • Muhu muuseumi ja Seitsme tuule aia külastus
 • kohalik giid Muhu muuseumis ja ringsõidul Lääne-Saaremaal (Tiina Ojala)
 • giid-reisijuhi teenused (Märt Männik)

Lisatasu eest: 

 • Kuressaare linnuse pääse 8 EUR (kui rühmas on vähemalt 10 inimest)
 • Thule Koja pääse 8 EUR

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega