Muhumaa ja Saaremaa

24. sept. – 26. sept. 2021
Transport: buss
Hind: 240 €
Vabu kohti: 14

1. päev, 24. september
Väljasõit Võrust, Tõrvast, Pärnust ja vajadusel teistest tee peale jäävatest kohtadest. Kõik kellaajad täpsustamisel.
Kell 10.15 praamisõit Virtsu – Kuivastu viib meid Muhu saarele.
Lõetsal külastame Seitsme tuule aeda. Terrassidelt ja puhkealadelt avanevad vaated aiale ja ümbritsevatele põldudele. Talu ümbritsev liigirikas heinamaa õitseb suve lõpuni. Aia värvipaleti moodustavad sinine, valge, lilla ja kollane ning nende taustal tuules mängivad kõrrelised. Aiagaleriis saab vaadata ja osta käsitööd ja kunsti.
Koguva küla asub Väikese väina ääres ja seda peetakse üheks paremini säilinud külaansambliks terves Eestis. Sealsed kiviaiad on vähemalt paarisaja-aastased, küla ajalugu ulatub ligemale viie aastasaja tagustesse aegadesse.
Külastame Muhu muuseumi, ekskursioon kohaliku giidi saatel.
Sõit Kuressaarde.
Külastame Kuressaare piiskopilinnust ja näitust “Viikingid enne viikingeid”. 2008. aasta sügisel avastati Saaremaal Salme külas eelviikingi-aegse (neediridadena säilinud) laeva jäänused koos luustike ja muinasesemetega. Nende laevade ja leidude ainulaadsus on oluline nii Euroopas kui ka laiemalt maailmas, sest päevavalgele ilmus põnevat uut infot viikingite sõjaretkedest. Viikingite teema on Saaremaal tuure kogunud juba kümmekond aastat. Siinse viikingiajaloo alustala ehk siis Salme laevaleiud on nüüdseks tagasi Saaremaale jõudnud ja 2021. aasta on kuulutatud Viikingiaastaks.

Majutus Kuressaares Staadioni hotellis, 2-kohalised toad.
Hotell asub mereäärsel puhkealal piiskopilinnuse vahetus läheduses. 

2. päev, 25. september
Hommikusöök.
Ringsõit Lääne-Saaremaal Tiina Ojala juhendamisel. Kultuuriloolised objektid ja põnevad maastikud. Kihelkonna kui kihelkonnakeskus. Peatus Jaagarahu sadamas. Tagamõisa poolsaar ja Kõruse küla pärandmaastikud. Odalätsi allikad ning Tõllu ja Vanapagana lood. Lõunasöök Kihelkonnas. Külastame Orbu talu kadakakoda Leedri külas ja tutvume kadakasiirupit tootva perega. Tutvus taluga ja toodete degusteerimine.  Leedri küla oma hästi säilinud kiviaedade ja sumbkülale iseloomuliku tänakute võrguga on Lääne-Saaremaa üks kaunimaid külasid ja meenutab mõnevõrra laiemalt tuntud Koguva küla Muhumaal. Sõit tagasi Kuressaarde.

3. päev, 26. september
Hommikusöök. Tõlluste mõisa külastus. Mõisapargis kasvab 500 aasta vanune Tõlluste tamm. Lood Suurest Tõllust tema lemmikkivil. Räägime mõisa ajaloost, vaatame ravimtaimepõldu ja külastame Tõlluste mõisa omapärase arhitektuuriga külalistemaja. Mõisa tootmishoonetes valmivad kosmeetikasarja Natura Siberica tooted, neid on võimalik ka kaasa osta.
Laimjala ja “taimeaabits” Laimjala bussipeatuses.
Loopealsete taimi tutvustavad joonistused on valminud Laimjala Loodussõprade Seltsi eestvedamisel. Räägime Debora Vaarandist, Saaremaa valsist, talgutest Lööne soos ja saame teada, mis on Laimjala luulespaa.
Lõunasöök Koplimäe mahetalu kohvikus (supp, kook ja kohv/tee, oma talu sepik ja leib, joogivesi). Talus kasvatatakse muuhulgas teravilja, pagaritoodetes kasutatakse oma talu jahusid.
Peatus Muhu saarel Liiva külas toidusuveniiride kaasaostmiseks (Muhu leib). Jalutuskäik Üügu panga juures. Pank asub merest mõnevõrra eemal, pangajärsaku pikkus ulatub ligikaudu 300 meetrini.
Praamisõit Kuivastu – Virtsu viib meid tagasi mandrile.
Kodutee.

Hind reisijale: 240 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus (23-kohaline väikebuss, max 16 reisijat)
 • bussi ülevedu ja reisijate praamipiletid Virtsu-Kuivastu-Virtsu
 • majutus Staadioni hotellis (2 ööd, koht kahekohalises toas)
 • 2 hommikusööki hotellis
 • lõunasöök Koplimäe talu kohvikus
 • lõunasöök Kihelkonnas
 • Orbu talu külastus, tutvus kadakasiirupi tootmisega
 • külastusprogramm Tõlluste mõisas koos kohaliku giidiga
 • Muhu muuseumi ja Seitsme tuule aia külastus
 • kohalik giid Muhu muuseumis
 • kohalik giid Lääne-Saaremaal (Tiina Ojala)
 • giid-reisijuhi teenused

Lisatasu eest: 

 • Kuressaare linnuse pääse 8 EUR (kui rühmas on vähemalt 10 inimest)
 • lõunasöök 1. päeval, täpsustame võimalust

Telli sama programmiga analoogne reis oma kindlale rühmale.
Alustame reisi rühmale sobivast kohast.
Kuupäevad kokkuleppel.
Hind sõltub rühma suurusest, valitud teenustest ja reisi alguspunktist. 

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ, tel. 52 92 514

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega