Põhja-Poola, ajalooline Ida-Preisimaa

5 päeva
12. juuni – 16. juuni 2019
Transport: buss
Hind: 310 €
Reis on välja müüdud !

Preislaste saatus kujunes teistsuguseks kui ristisõdijate vallutatud Liivimaa põlisrahvastel. Keskaegsel Preisimaal Saksa Ordu aladel elasid kõrvuti nii muinaspreislaste järeltulijad kui ka sisserännanud saksa talupojad. Kuigi segaasustuse ja ka segaabielude tõttu hakkasid preislased järk-järgult saksastuma, püsisid preisi keel ja identiteet siiski edasi. Veel 16. sajandil ilmus preisikeelne luterlik katekismus. Muinaspreislaste järeltulijad sulandusid Preisimaa saksakeelse rahvastiku hulka, preisi keel hääbus lõplikult 17. saj. lõpus ja 18. saj. alguses.

1. päev, 12. juuni

Väljasõit kell 6.00 Tapalt, kell 6.30 Rakverest AQVA hotelli eest parklast, kell 8.30 Tartust Vanemuise alumisest parklast ja kell 9.45 Valgast Selveri parklast. Lõunapeatus Leedus. Bussijuttu riikidest ja rahvastest. Ööbimine Poolas Ketrzynis, hotell Agros 3*.

2. päev, 13. juuni

Hommikusöök. Gierlozis külastame Hundikoobast (Wilczy Szaniec) – Hitleri sõjaaegse peakorteri paika, mida kasutati aastatel 1941-1944. Sõja lõpus lasti kompleks õhku, kuid mõjus ja muljetavaldav on see koht ning varemed tänini. Ringkäik muuseum-alal koos kohaliku giidiga.
Swieta Lipka jesuiitide klooster ja selle uhke barokk-kirik. Rikkalikult kaunistatud interjööriga võimas kirik on üks Poola barokk-arhitektuuri meistriteoseid.
Malborkis Nogati jõe ääres asub võimas Marienburgi kindlus – omaaegne Saksa Ordu peakorter, maailma suurim gooti stiilis telliskiviehitis, UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja kantud hiigelkompleks. Ekskursioon kohaliku giidi saatel. Ööbimine Gdanskis, Focus Hotel Gdansk.

3. päev, 14. juuni

Hommikusöök. Hansalinn Gdansk. Ajalooline vanalinn vaimustab omaaegsete rikaste linnakodanike imposantsete majadega. Lähem tutvus linnaga: raekoda, Pikk turg ja Neptuni purskkaev, Püha Maria kirik; Motlawa jõe promenaad ja keskaegsed viljaaidad.
Laevasõit Gdanskist Westerplattele.
Tänase päeva teemaks on ka kašuubidega seonduv. Kašuubid (Kaszëbi) on lääneslaavi rahvas, kes räägib kašuubi keelt ning on kordamööda olnud sakslaste ja poolakate tugeva mõju all. Kašuubide mitteametlikuks keskuseks on Kartuzy. Külastame kašuubide koduloomuuseumi.
Ööbimine Torunis, Mercure Hotel Torun Centrum 4*.

4. päev, 15. juuni

Hommikusöök. Toruni vanalinn jäi sõjas praktiliselt puutumata ja on kantud UNESCO maailma- ja kultuuripärandi nimestikku. Toruni linna hääletasid poolakad oma maa seitsme ime hulka. Jalutuskäik linnas (muuhulgas raekoda, Koperniku maja jne.). Vaba aeg. Ööbimine Suwalkis, hotell Loft 1898

5. päev, 16. juuni

Hommikusöök. Asume koduteele. Lõunapaus Leedus. Õhtuks tagasi kodus.

Hind reisijale: 310 €
Hinna sees:

• bussikasutus ja sellega seonduvad kulud
• majutus hotellides 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega
• kohalik giid Malborki kindluses ja Hundikoopas
• giid-reisijuhi teenused (Tiina Kattel)

Lisatasu eest:
Kartuzy muuseum 10 PLN, Malborki kindlus 27 PLN (sooduspilet 17 PLN), Hundikoobas 15 PLN, Koperniku maja 10 PLN

meditsiiniabikindlustus (kindlustuskate 100 000 EUR) 8.60 EUR kuni 64 a.

Täiendav info: 
Loodusreisid OÜ
tel. 52 92 514 või 78 22 822, info@loodusreisid.ee 

Fotod: Ülle Mihhailova

Tähtis reisiinfo

  • Reisile on vajalik kaasa võtta pass või Eesti Vabariigi kodaniku ID-kaart. Palun kontrollida reisidokumendi kehtivust.
  • Pääsmetele kuluv raha peaks olema kaasas sularahas (Poola zlottides).
  • Üksinda reisivad inimesed on jätkuvalt teretulnud. Leiame kõigile toanaabri või majutame ilma täiendava tasuta ühekohalisse tuppa. Bussikohad broneerime lähtudes reisijate soovidest ja broneeringute tegemise järjekorrast.