Päev Võrumaal

1 päev
Kestus: 1 päev
Transport: buss
Hind: alates 40 €

Ettetellimisel rühmadele

Väljasõit rühmale sobivat kohast. Sõit Võrumaale.
Suur Munamägi on nii Eesti kui ka Baltikumi kõrgeim mägi, kõrgus merepinnast 318 meetrit. Ronime Suure Munamäe tipus asuvasse torni ja vaatame Eestimaad.

Seitsme järve maal Rõuges asub Eesti sügavaim järv – Rõuge Suurjärv. Ümbruskonna järvedele avaneb ilus vaade Ööbikuoru nõlvadelt ja 2016. aastal valminud Pesapuu vaatetornist.

Jalutuskäik „vesioina“ juurde. Vesioinas on voolava vee jõul töötav pump, mille mõtles välja F. Johanson selleks, et oma mäe otsas asuvat talu veega varustada. Pump töötab alates 1939. aastast ja tõstab 30 meetri kõrgusele veepaaki 5 m3 vett ööpäevas.

Jalutuskäik Hinni kanjonis. Lõunasöök Võrus Võrumaa toidukeskuses.

Võrust Tartu poole sõidame mööda ajaloolist Postiteed. Tegemist on lõiguga põneva ajalooga kauba- ja sõjateest, mis ühendas Pihkvat, Vastseliinat, Kirumpääd ja Tartut. Lisaks kõverikule teejoonele avaneb vanalt Võru-Tartu maanteelt ka ridamisi kauneid vaateid – Tilleorg, Voorepalu mõhnastik, ainulaadsed teeäärsed puiesteed.

Külastame Varbusel endises postijaamas asuvat Eesti maanteemuuseumi.  Muuseumi välialadel saab astuda ajaloolistel teedel: sookailulõhnaline sootee, 18. saj. pärit pinnastee jne. Võimalik on sattuda tee-äärsesse kõrtsi või 40 aasta tagusesse bensiinijaama. Ekskursioon välialadel kohaliku giidi saatel ja programm liikluslinnakus.

Hind reisijale: alates 40 €
Hinna sees:

  • bussikasutus
  • pääse Suure Munamäe vaatetorni (ülesminek jalgsi)
  • liiklusprogramm maanteemuuseumis koos kohaliku giidiga (liikluslinnaku külastus, sõit elektriautode või tõukeratastega vigurvända rajal, turvavöö kasutamise test jne.)
  • jalutuskäik maanteemuuseumi välialadel (ajaloolised teed, liiklusmärgid, ajalooliste sõidukite näituse külastus)
  • giid-retkejuhi teenused

Täiendava tasu eest: 

  • lõunasöök Jaagumäe toidukeskuses, alates 3-4 EUR
  • liftikasutus Munamäe vaatetornis – 3 EUR

1-2 päevane Võrumaa-reis sobib nii õpilastele kui ka täiskasvanutele.
Koostame programmi soovidele, huvidele ja eale vastavalt ning alustame reisi rühmale sobivast kohast. Reisi hind sõltub rühma suurusest, valitud teenustest ja reisi alguspunktist.

Kirjuta ja küsi infot: info@loodusreisid.ee
Helista: tel. 52 92 514, 78 22 822

Telli oma reis

Nimi

Email

Telefon

Reisi teema

Reisijate arv

Marsruut

Lisainfo