Järvedemaa Lõuna-Soome

3 päeva
01. juuli – 03. juuli 2022
Transport: buss, laev
Hind: 350 €
Vabu kohti: 10
Reisile registreerumine lõpeb 28. mail, palun andke oma reisisoovist meile õigel ajal märku!

Millises riigis peetakse maailmameistrivõistlusi sääsetapmises, kullauhtmises, leiliviskamises ja pohlakorjamises? Millises riigis on 176 584 saart,  187 888 järve ja 200 000 põhjapõtra? Soome on meie lähinaaber, aga ka naabrite juures on alati midagi uut ja põnevat avastada.

1. päev, 1. juuli
Väljasõit Tartust (kõiki kellaaegu täpsustame).
Tallinnast tulijatega kohtume kell 9.30 – 9.45 reisisadama A-terminali ees parklas bussi juures.
Kell 10.45 – 13.15 laevasõit Tallinn-Helsingi (Viking XPRS).
Lähem tutvus Kotka linnaga, millele annab näo Kymijõgi – üks suuremaid Soome jõgesid, mille harude vahel linn paiknebki. Lõunasöök. Jalutuskäik Sapokka pargis. Tegu on Soome kõige auhinnatuma pargiga, mis paikneb saapakujulise lahesopi ümber. Keskseteks elementideks on taimed, vesi ja valgustus. Vesi suliseb ojades ja langeb 19 meetri kõrgusest kosest, lisaks looduslikele graniitrahnudele on kasutatud kõikvõimalikke kive.
 Langinkoski on maaliline paik Kotka lähedal, millesse armus Vene keiser Aleksander III. 1889. aastal lasi ta ehitada palkidest suvila oma lõhepüügiretkede tarvis. Sealne teistlaadi elu oli keisrile väga meeltmööda ja võimaldas unustada Talvepalee kuldselt säravad saalid. Kalastusmajas tegutseb tänapäeval muuseum ja see on säilitatud peaaegu sellisena nagu keisriperekonna aegadel.
Sõit Lappeenranta – Imatra.
Ööbimine Imatras, Centrum Hotel Imatra, 2-kohalised toad.

2. päev, 2. juuli

Hommikusöök. Punkaharju – kitsas mäeseljandik Pihlajavesi ja Puruvesi järvede vahel, mis tekkis mandrijää sulamisel, kui veed kandsid kokku liiva ja moreeni. 1803. aastal sattus tsaar Aleksander I paikkonna harukordsest ilust vaimustusse ja käskis mäeseljandiku kaitse alla võtta. Praegu on ala kaitse all Soome rahvusmaastikuna. Kerimäe kirik. Üks maailma suuremaid puukirikuid ehitati aastatel 1844–1847, kui külaelanikud olid avastanud, et vana kirik on halvas seisukorras, liiga väike ja asub tähtsatest veeteedest eemal. Legendid räägivad, et kirikuehitajatel läksid segamini tollid ja sentimeetrid ning seetõttu saigi kirik nii suur. Sõit Savonlinna. Olavinlinna kindlus on üks Soome tuntumaid ehitisi ja seda peetakse Põhjamaade üheks paremini säilinud keskaegseks kindluseks.
Uus-Valamo klooster – ainuke õigeusu mungaklooster Soomes. Kloostrikompleks sisaldab palju huvipakkuvat, seda ümbritseb rahu ning kaunis loodus. Hiline lõunasöök kloostris. Vein ja kloostrielu on teadupärast alati kokku sobinud ja nii valmistatakse ka Valamos kloostriveini ja -likööri. Võimalus kaasa osta kohalikke tooteid. Ööbimine Mikkelis, hotell (2-kohalised toad).

3. päev, 3. juuli

Hommikusöök.  Laevasõit Repovesi rahvuspargi järvedel ja unustamatud loodusvaated koos lugude ja legendide, laulude ja akordionimänguga. Sõit Helsingisse.
Kell 19.00 – 21.30 laevasõit Helsingist Tallinna. Buss sõidab Tallinnast Tartusse.

Hind reisijale: 350 EUR
Hinna sees:

 • bussikasutus, bussi ülevedu laevadel
 • reisija laevapilet Tallinn-Helsingi-Tallinn suunal
 • majutus koos hommikusöögiga hotellis Centrum Hotel Imatra ja hotellis*** Mikkelis, koht 2-kohalises toas
 • lõunasöök Kotkas
 • Valamo kloostri külastus (sealhulgas pääsmed) koos lõunasöögiga
 • kohalik giid Valamo kloostris
 • kohalik giid Olavinlinna kindluses
 • reisijuht-giidi teenused

Lisatasu eest:

 • laevasõit Repovesi rahvuspargis 21 EUR,  4-12 a. laps 11 EUR
 • Langinkoski kalastusmaja 6 EUR rühma liikmele
 • Olavinlinna kindlus 8 EUR rühma liikmele
 • meditsiiniabikindlustus

Täiendav info:
Loodusreisid OÜ
tel. 52 92 514, info@loodusreisid.ee 

Broneeri see reis

  Nimi

  Sünniaeg

  Email

  Telefon

  Postiaadress

  Lisasoovid

  Nõustun reisitingimustega

  Tähtis reisiinfo

  • Reisiks on vajalik reisidokument: pass või ID-kaart!
   Palun kontrollida, et dokument oleks kehtiv.
  • Reisile tulijatel peab olema kaasas üks allpool nimetatud tõenditest (vajalik Soome sisenemiseks)
   1. Tõend, et tegu on täielikult vaktsineeritud isikuga, kelle vaktsineerimiskuur on lõpetatud Soome riigi poolt aktsepteeritud vaktsiiniga vähemalt 7 päeva enne riiki sisenemist.
   Isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi, võrdsustatakse täielikult vaktsineeritutega. Piiri ületamisel tuleb tõestada seda ühe sertifikaadiga (ei sobi eraldi tõendid läbipõdemise ja ühe vaktsiinidoosi kohta).
  • Tõend, et tegu on isikuga, kes on viimase 6 kuu jooksul koroonaviiruse läbipõdenud.
   Palun kontrollige, et tõendid oleksid reisi ajal kehtivad!